Simona Halep wkroczyła do akcji. Rewelacje turnieju w Indian Wells opadły z sił

Rumunka Simona Halep nie miała większych problemów z pierwszą rywalką w turnieju WTA 500 w Moskwie. Dwie rewelacje imprezy w Indian Wells skreczowały.

Simona Halep PAP/EPA / YURI KOCHETKOV / Na zdjęciu: Simona Halep
We wtorek w Moskwie zakończona została I runda. Simona Halep (WTA 19), mistrzyni imprezy z 2013 roku, pokonała 6:1, 6:4 Anastazję Potapową (WTA 68). W drugim secie Rosjanka z 1:3 wyszła na 4:3, by stracić trzy kolejne gemy. W ciągu 90 minut reprezentantka gospodarzy popełniła siedem podwójnych błędów. Rumunka zdobyła 27 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zaliczyła sześć przełamań.

Kolejną rywalką Halep będzie Weronika Kudermetowa (WTA 32), która zwyciężyła Oksanę Selechmetową (WTA 238) po dwóch godzinach i 20 minutach. Obie Rosjanki zaliczyły po pięć przełamań. Ta niżej notowana popełniła 11 podwójnych błędów. Kudermetowa zdobyła o 13 punktów więcej (107-94).

Anett Kontaveit (WTA 20) wygrała 6:3, 6:3 z Kateriną Siniakovą (WTA 50). W ciągu 73 minut Estonka zgarnęła 31 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła 10 z 12 break pointów i uzyskała pięć przełamań. W II rundzie zmierzy się z Andreą Petković (WTA 79). Niemka prowadziła 2:6, 6:0, 2:0 z Jeleną Ostapenko (WTA 30), półfinalistką turnieju w Indian Wells z ubiegłego tygodnia, gdy Łotyszka skreczowała.

Sił zabrakło również innej tenisistce, która doszła do półfinału w Indian Wells. Ons Jabeur (WTA 8) przegrywała 1:6, 0:1 z Jekateriną Aleksandrową (WTA 37) i nie kontynuowała meczu. Jelena Rybakina (WTA 17) uległa 4:6, 4:6 Markecie Vondrousovej (WTA 35). W ciągu 82 minut Czeszka zgarnęła 28 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu.