Jannik Sinner zakończył duopol. Antwerpia doczeka się mistrza z nowego kraju

Pierwszy raz w historii turniej ATP 250 w Antwerpii nie wygra reprezentant Francji bądź Wielkiej Brytanii. Ten duopol zakończył Włoch Jannik Sinner, który w ćwierćfinale pokonał Francuza Arthura Rinderknecha.

Marcin Motyka
Jannik Sinner Getty Images / Sarah Stier / Na zdjęciu: Jannik Sinner
W pięciu dotychczasowych edycjach turnieju ATP w Antwerpii zwyciężyli reprezentanci dwóch krajów - Francji (Richard Gasquet, Ugo Humbert i Jo-Wilfried Tsonga) oraz Wielkiej Brytanii (Kyle Edmund i Andy Murray). W tym roku ten duopol zostanie przerwany. Mógł go utrzymać Arthur Rinderknech, lecz Francuz przegrał w ćwierćfinale 4:6, 2:6 z Włochem Jannikiem Sinnerem.

Sinner miał piątkowy mecz pod pełną kontrolą. W obu setach dwukrotnie przełamał Rinderknecha, a swoje gemy serwisowe - poza początkiem spotkania - wygrywał bardzo pewnie. W ciągu niespełna 80 minut gry zapisał na swoim koncie cztery asy, a przy własnym podaniu zdobył 35 z 45 rozegranych punktów.

- Myślę, że byłem bardzo solidny. W tym roku przegrałem z nim w Lyonie, więc wiedziałem, że on jest świetnym tenisistą i mocno uderza piłkę. Jestem zadowolony ze swojego występu - mówił, cytowany przez atptour.com, najwyżej rozstawiony Sinner, który w 1/2 finału zmierzy się z Lloydem Harrisem. Afrykaner, turniejowa "siódemka", w piątek wyeliminował Martona Fucsovicsa.

Bez straty seta do półfinału awansował również oznaczony numerem drugim Diego Schwartzman. Argentyńczyk, który w czwartek rozegrał intensywny mecz z Murrayem, zdążył się właściwie zregenerować i w piątek pokonał 6:2, 6:4 gracza z eliminacji, Brandona Nakashimę.

O finał Schwartzman zagra z innym amerykańskim kwalifikantem, Jensonem Brooksbym. 20-latek z Sacramento w ćwierćfinale pokonał 7:5, 6:0 Alejandro Davidovicha, zdobywając osiem końcowych gemów.