Faworyci pokazali klasę w Antwerpii. W finale zagrają "jedynka" i "dwójka"

Jannik Sinner i Diego Schwartzman, dwóch najwyżej rozstawionych uczestników turnieju ATP 250 w Antwerpii, zmierzy się ze sobą w niedzielnym finale. W półfinałach obaj oddali rywalom po cztery gemy.

Marcin Motyka
Jannik Sinner Getty Images / Sarah Stier / Na zdjęciu: Jannik Sinner
Jannik Sinner od początku turnieju ATP w Antwerpii prezentuje doskonałą formę. Najwyżej rozstawiony Włoch nie stracił jeszcze seta i w sobotę cieszył się z awansu do finału. W półfinale pokonał 6:2, 6:2 oznaczonego numerem siódmym Lloyda Harrisa, ani razu nie oddając własnego podania, a samemu czterokrotnie przełamując rywala.

- Bardzo cieszę się z powodu awansu do finału. Znakomicie się tu czuję. Korty tutaj są podobne do tych w Sofii, gdzie dwa razy zdobyłem tytuł. Bardzo dobrze mi się tu gra i jestem zadowolony ze swojego poziomu - powiedział Sinner, cytowany przez atptour.com.

Dla 20-letniego Sinnera to szósty w karierze finał na poziomie ATP Tour. Jeśli wygra, zdobędzie piąty tytuł, a czwarty w obecnym sezonie, po triumfach w Melbourne, Waszyngtonie i w Sofii.

Przeciwnikiem Włocha w decydującym meczu będzie Diego Schwartzman. Rozstawiony z numerem drugim Argentyńczyk w sobotę również stracił tylko cztery gemy. Pokonał 6:4, 6:0 kwalifikanta Jensona Brooksby'ego. - Trudno gra się z rywalem, z którym wcześniej nie rywalizowałeś. Ale bardzo pomógł mi pierwszy set. W drugim utrzymywałem właściwy rytm - skomentował tenisista z Buenos Aires.

Tym samym 29-letni Schwartzman awansował do 12. w karierze finału w głównym cyklu. W przypadku zwycięstwa wywalczy piąte trofeum, a drugie w obecnym roku (w marcu zwyciężył w Buenos Aires).

Niedzielny finał (początek o godz. 16:30) będzie pierwszym pojedynkiem pomiędzy Sinnerem a Schwartzmanem. - Mam nadzieję, że rozegram świetny mecz - podkreślił utalentowany Włoch.