Sensacja w Paryżu! Kolega Huberta Hurkacza wypadł z wyścigu o ATP Finals

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Felix Auger-Aliassime
PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Felix Auger-Aliassime

Nie tak wyobrażał sobie walkę o miejsce w ATP Finals 2021 w końcowej fazie sezonu utalentowany Felix Auger-Aliassime. 20-letni Kanadyjczyk przegrał w II rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu i nie poleci w tym roku do Turynu.

W perspektywie walki o dwa ostatnie wolne bilety do Turnieju Mistrzów najwięcej się mówi o czwórce graczy - Casperze Rudzie, Janniku Sinnerze, Hubercie Hurkaczu i Cameronie Norrie'em. Ale szansę na grę w ATP Finals 2021 miał również Felix Auger-Aliassime. 20-latek z Montrealu potrzebował jednak spektakularnego sukcesu w paryskiej hali Bercy. Teraz już wiadomo, że taki w tym roku nie nastąpi.

Auger-Aliassime, który w ubiegłym sezonie triumfował we francuskiej stolicy w deblu wspólnie z Hurkaczem, zmierzył się w II rundzie z Dominikiem Koepferem. Niemiec dostał się do głównej drabinki jako "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji i na początek wyeliminował Andy'ego Murraya. W środę poszedł za ciosem i odprawił oznaczonego dziewiątym numerem Kanadyjczyka i to w dwóch setach.

Leworęczny reprezentant naszych zachodnich sąsiadów bezwzględnie wykorzystał słabszą postawę rywala. Auger-Aliassime wyraźnie sobie nie radził w środę na korcie i grał poniżej swoich możliwości. Już w pierwszym secie popełnił 19 niewymuszonych błędów. W efekcie przegrał od stanu 3:2 cztery gemy z rzędu i tym samym zakończył premierową odsłonę z wynikiem 3:6.

W drugim secie sytuacja zdolnego tenisisty z Kraju Klonowego Liścia zrobiła się trudna, gdy szybko stracił serwis. Przy stanie 0:3 Kanadyjczyk poprosił o interwencję medyczną, ponieważ narzekał na uraz prawej ręki. Po wznowieniu gry podjął walkę i zdołał nawet wyrównać na po 4. Jednak w 12. gemie popełnił za dużo błędów i znów dał się przełamać.

Koepfer wygrał ostatecznie po 99 minutach 6:3, 7:5 i awansował do III rundy halowego turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. Jego przeciwnikiem będzie w czwartek Hubert Hurkacz, który pokonał Amerykanina Tommy'ego Paula 7:5, 7:6(4) (więcej tutaj).

Rolex Paris Masters, Paryż (Francja) ATP Masters 1000, kort twardy w hali, pula nagród 2,603 mln euro środa, 3 listopada