Mocny start Carlosa Alcaraza. Rozczarowanie gospodarzy

Carlos Alcaraz rozpoczął rywalizację w Next Gen ATP Finals od zwycięstwa bez straty seta nad Holgerem Vitusem Nodskovem Rune. Lorenzo Musetti, faworyt gospodarzy, sprawił niemiłą niespodziankę publiczności i przegrał z Sebastianem Baezem.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
Carlos Alcaraz, faworyt Next Gen ATP Finals, w bardzo dobrym stylu rozpoczął rywalizację w Mediolanie. W środowym meczu 1. kolejki w Grupie A Hiszpan zaserwował dziewięć asów, ani razu nie został przełamany, wykorzystał trzy z siedmiu break pointów i pokonał 4:3(6), 4:2, 4:0 Holgera Vitusa Nodskova Rune.

- To był naprawdę trudny mecz - mówił 18-letni Alcaraz, cytowany przez atptour.com. - Na początku byłem zdenerwowany, ale starałem się zachowywać spokój. Wszystko tutaj jest dla mnie nowe. Myślę, że obaj zagraliśmy dobrze - dodał.

W chronologicznie pierwszym meczu turnieju Brandon Nakashima wygrał 4:1, 3:4(3), 4:1, 4:0 z Juanem Manuelem Cerundolo. - To była wspaniała zabawa. Od samego początku atmosfera była elektryzująca. Jestem naprawdę zadowolony z tego, jak zaprezentowałem się przed tak licznymi kibicami - skomentował Amerykanin.

Najwięcej emocji w inauguracyjnym dniu turnieju przyniósł mecz otwarcia w Grupie B. Sebastian Korda odrobił stratę 0-2 w setach, w czwartej partii obronił meczbola i pokonał 3:4(2), 3:4(6), 4:0, 4:3(3), 4:0 Hugo Gastona. - Wykorzystywałem jego krótsze zagrania i atakowałem. Starałem się otwierać kort serwisem, a najważniejsze było to, że częściej zacząłem uderzać forhendem wzdłuż linii - powiedział, jak odwrócił losy spotkania.

Na koniec dnia rozczarowanie przeżyli miejscowi sympatycy tenisa. Lorenzo Musetti, jedyny reprezentant w turnieju, niespodziewanie w czterech setach przegrał z Sebastianem Baezem.

Next Gen ATP Finals, Mediolan (Włochy)
kort twardy w hali, pula nagród 1,4 mln dolarów
wtorek, 9 listopada

Grupa A:

Brandon Nakashima (USA) - Juan Manuel Cerundolo (Argentyna) 4:1, 3:4(3), 4:1, 4:0
Carlos Alcaraz (Hiszpania) - Holger Vitus Nodskov Rune (Dania) 4:3(6), 4:2, 4:0