Simona Halep przeżywała katusze. Rumunki i Amerykanki na placu boju

W Linzu (WTA 250) w rywalizacji pozostały po dwie Rumunki i Amerykanki. Katusze na korcie przeżywała Simona Halep, ale poradziła sobie z Włoszką Jasmine Paolini.

Simona Halep PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Simona Halep
W tym tygodniu tenisistki rywalizują nie tylko w WTA Finals w Guadalajarze. Od niedzieli trwa turniej w Linzu, ostatni w sezonie w regularnym cyklu. W środę zostały rozegrane ćwierćfinały. Simona Halep (WTA 22) odrodziła się ze stanu 4:6, 1:3 i zwyciężyła 4:6, 7:5, 6:0 Jasmine Paolini (WTA 51). Wynik trzeciego seta jest mylący, bo wcale nie był łatwy dla Rumunki. Było w nim bardzo dużo zaciętej walki na przewagi. Włoszka zdobyła w nim 21 punktów przy 34 byłej liderki rankingu.

W trwającym dwie godziny i 13 minut meczu Halep została przełamana cztery razy, a sama wykorzystała siedem z 16 break pointów. Zgarnęła o 13 punktów więcej od Paolini (100-87). Dla Rumunki obecny sezon był bardzo trudny, ale ma szanse zakończyć go z tytułem. Z powodu kontuzji łydki opuściła m.in. Roland Garros i Wimbledon. Ostatni triumf odniosła jesienią ubiegłego roku w Rzymie.

Danielle Collins (WTA 29) wygrała 7:5, 6:3 z Alison van Uytvanck (WTA 69). W drugim secie Belgijka z 1:3 wyrównała na 3:3 i miała trzy break pointy na 4:3. Amerykanka w końcówce opanowała sytuację i zdobyła trzy ostatnie gemy. W ciągu 97 minut zgarnęła 25 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów.

Alison Riske (WTA 73) w 88 minut pokonała 6:3, 7:5 Xinyu Wang (WTA 106). W drugim secie Amerykanka od 2:5 zdobyła pięć gemów z rzędu. W całym meczu wywalczyła 37 z 50 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Spożytkowała cztery z pięciu break pointów. Chinka w poprzedniej rundzie wyeliminowała mistrzynię US Open, Brytyjkę Emmę Raducanu.

Jaqueline Cristian (WTA 100) wygrała 6:2, 7:6(5) z Weroniką Kudermetową (WTA 32). W drugim secie Rosjanka nie wykorzystała prowadzenia 3:1 i trzech piłek setowych w 12. gemie. W ciągu godziny i 54 minut Rumunka odparła 13 z 15 break pointów i zaliczyła trzy przełamania. Cristian w decydującej rundzie eliminacji uległa Ukraince Łesi Curenko, ale wskoczyła do głównej drabinki w miejsce kontuzjowanej Sorany Cirstei.

W piątkowym finale na pewno dojdzie do starcia Rumunki z Amerykanką. W półfinale Halep zmierzy się z Cristian, a Collins zagra z Riske.

Upper Austria Ladies Linz, Linz (Austria)
WTA 250, kort twardy w hali, pula nagród 235,2 tys. dolarów
środa, 10 listopada

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Simona Halep (Rumunia, 2/WC) - Jasmine Paolini (Włochy, 7) 4:6, 7:5, 6:0
Danielle Collins (USA, 3) - Alison van Uytvanck (Belgia) 7:5, 6:3
Alison Riske (USA, 8) - Xinyu Wang (Chiny, Q) 6:3, 7:5
Jaqueline Cristian (Rumunia, LL) - Weronika Kudermetowa (Rosja, 4) 6:2, 7:6(5)

Była Agnieszka Radwańska, jest Iga Świątek. Czas na wielki szczyt sezonu z polską tenisistką!
Świetne wieści dla fanów Igi Świątek! Znamy godzinę jej pierwszego meczu w WTA Finals (transmisja)

Czy Simona Halep awansuje do finału turnieju w Linzu?