Nie udało ci się wstać na mecz Igi Świątek? Zobacz skrót [WIDEO]

Iga Świątek nie sprostała Arynie Sabalence podczas Mistrzostw WTA rozgrywanych w Guadalajarze. Zaprezentowała jednak naprawdę dobry tenis i spotkanie stało na dobrym poziomie. Białorusinka triumfowała w trzech setach.

Dominika Pawlik
Iga Świątek Twitter / WTA / Na zdjęciu: Iga Świątek
Po dość łatwo przegranym starciu z Marią Sakkari, Iga Świątek zaprezentowała odmienne oblicze przeciwko Arynie Sabalence. Walczyła do samego końca, a przede wszystkim pokazywała grę, za jaką kibice wcześniej ją pokochali.

Polka musiała jednak wygrać, by zachować szansę na awans do półfinału w Guadalajarze. Tak się nie stało. Sabalenka wygrała 2:6, 6:2, 7:5. Przegrany set podrażnił ją i wskoczyła na wyższy poziom.

W grze polskiej tenisistki można było zobaczyć wiecej luzu. Udawało jej się dobrze przewidywać ruchy Białorusinki, a to skutkowało dobrymi odpowiedziami.

Sabalenka miała przewagę swojego serwisu, którym wyrządziła sporo krzywdy Świątek. Mimo to trzeci set stał na świetnym poziomie i do samego końca nie było wiadomo, kto wyjdzie z tej batalii zwycięsko.

Świątek straciła szansę na awans do półfinału, jednak przed nią jeszcze jeden mecz. Na koniec grupowych zmagań zagra z Paulą Badosą, która do tej pory jest niepokonana w Meksyku.