Koniec pierwszej kolejki w rywalizacji deblistów. Dwusetowe zwycięstwo francuskiej pary

Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut wygrali ostatni mecz pierwszej kolejki rywalizacji deblistów w ATP Finals 2021. Francuzi w dwóch setach pokonali Kolumbijczyków - Juana Sebastiana Cabala i Roberta Faraha.

Marcin Motyka
Nicolas Mahut i Pierre-Hugues Herbert Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Nicolas Mahut i Pierre-Hugues Herbert
Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut oraz Juan Sebastian Cabal i Robert Farah jako ostatni spośród deblistów rozpoczęli rywalizację w ATP Finals 2021. Mecz zapowiadał się jako bardzo interesujący i nie zawiódł. Oba duety zaprezentowały wiele znakomitych akcji, a górą okazali się Francuzi, wygrywając 7:6(1), 6:4.

W pierwszej partii Herbert i Mahut byli lepsi, lecz nie potrafili udokumentować przewagi. Nie wykorzystali dwóch piłek setowych, ale w decydującym tie breaku udowodnili swoją wyższość i pewnie wygrali 7-1.

Drugi set rozpoczął się od przełamania na korzyść Herberta i Mahuta. Francuzi zmierzali ku zwycięstwu, lecz w ósmym gemie 30-latek ze Schiltigheim oddał podanie, przy break poincie popełniając podwójny błąd serwisowy.

Herbert jednak szybko odkupił swoje winy. W kolejnym gemie głównie dzięki jego doskonałej grze Francuzi przełamali Cabala i wyszli na prowadzenie 5:4. Po chwili Mahut zakończył mecz przy własnym podaniu.

Spotkanie trwało 92 minuty. W tym czasie Herbert i Mahut zaserwowali siedem asów, jeden raz zostali przełamani, wykorzystali dwa z sześciu break pointów i łącznie zdobyli 68 punktów, o 17 więcej od Kolumbijczyków.

Po pierwszej kolejce zmagań w Grupie Czerwonej Herbert i Mahut są na drugim miejscu. Prowadzą Rajeev Ram i Joe Salisbury, którzy wyprzedzają Francuzów lepszym stosunkiem gemów.

ATP Finals, Turyn (Włochy)
Tour Finals, kort twardy w hali, pula nagród 7,250 mln dolarów
poniedziałek, 15 listopada

GRA PODWÓJNA:

Grupa Czerwona

Pierre-Hugues Herbert (Francja, 3) / Nicolas Mahut (Francja, 3) - Juan Sebastian Cabal (Kolumbia, 5) / Robert Farah (Kolumbia, 5) 7:6(1), 6:4