Znakomita przemiana i historyczna wygrana dla Norwegii. Drugi rezerwowy nie wykorzystał szansy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: Casper Ruud
PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: Casper Ruud

Casper Ruud został pierwszym Norwegiem, który wygrał mecz w ATP Finals. W środę tenisista z Oslo podniósł się po gładko przegranym secie i pokonał drugiego rezerwowego turnieju, Camerona Norrie'ego.

W tym artykule dowiesz się o:

Cameron Norrie wszedł do ATP Finals 2021 jako rezerwowy, zastępując kontuzjowanego Stefanosa Tsitsipasa. W środę zmierzył się z Casperem Ruudem, który na początek turnieju przegrał z Novakiem Djokoviciem. Tenisiści rozegrali trzysetowy mecz, a zwycięsko zakończył go Ruud (1:6, 6:3, 6:4).

W początkowych chwilach meczu Ruud prezentował się katastrofalnie. Zawodziły go wszystkie elementy gry, a w wymianach dawał się dominować i spychać do głębokiej obrony. W efekcie gładko przegrał pierwszego seta - 1:6.

Jednak przemiana, jaką przeszedł, była zachwycająca. Od drugiej partii na korcie widzieliśmy innego tenisistę, Norweg już nie popełniał tak wielu błędów, lecz zaczął być solidny i rzetelny. O wiele skuteczniej serwował oraz returnował. I znalazło to odzwierciedlenie w obrazie meczu, a także na tablicy wyników.

Drugiego seta Ruud wygrał na 6:3, przełamując Norrie'ego w ósmym gemie, gdy Brytyjczyk zepsuł woleja. Z kolei trzecia odsłona zakończyła się wygraną Norwega 6:4, a przełamanie podarował mu rywal, w decydującym momencie popełniając podwójny błąd serwisowy.

Mecz trwał godzinę i 52 minuty. W tym czasie Ruud zaserwował dziesięć asów, dwa razy został przełamany, wykorzystał dwa z pięciu break pointów, posłał 32 zagrania kończące i popełnił 22 niewymuszone błędy. Norrie'emu natomiast zapisano sześć asów, 30 uderzeń wygrywających oraz 20 pomyłek własnych.

Tym samym Ruud został pierwszym w historii Norwegiem, który wygrał mecz w turnieju ATP Finals. W piątek zmierzy się z Andriejem Rublowem i będzie to pojedynek o wyjście z Grupy Zielonej.

ATP Finals, Turyn (Włochy) Tour Finals, kort twardy w hali, pula nagród 7,250 mln dolarów środa, 17 listopada

GRA POJEDYNCZA:

Grupa Zielona

Casper Ruud (Norwegia, 8) - Cameron Norrie (Wielka Brytania, 10/Alt) 1:6, 6:3, 6:4