Novak Djoković jest już pewny swego. Odniósł kolejne zwycięstwo

Novak Djoković bez straty seta pokonał Andrieja Rublowa w drugiej kolejce ATP Finals 2021 w Turynie. Tym samym Serb jest już pewny awansu do półfinału z pierwszego miejsca w Grupie Zielonej.

Marcin Motyka
Novak Djoković PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: Novak Djoković
W pierwszej kolejce ATP Finals 2021 Novak Djoković pokonał Caspera Ruuda. W drugiej, w środę, zagrał z Andriejem Rublowem, który na otwarcie wygrał ze Stefanosem Tsitsipasem. Obaj zmierzyli się po raz pierwszy i w przypadku zwycięstwa stawiali się w uprzywilejowanej sytuacji w kontekście awansu do półfinału. Lepszy okazał się Serb, wygrywając 6:3, 6:2.

Wyższość Djokovicia nie podlegała dyskusji. Jedyny słabszy fragment Serb miał na samym początku meczu, kiedy to w gemie otwarcia został przełamany.

Szybko jednak odrobił stratę, a w ósmym gemie po znakomitym bekhendzie wywalczył kolejne przełamanie. Dzięki temu wyszedł na prowadzenie 5:3, by po chwili zakończyć pierwszego seta.

Rublow starał się grać agresywnie i posyłał potężne uderzenia z linii końcowej, ale to nie dawało efektu. Djoković fantastycznie poruszał się po korcie, był zwinny i elastyczny na linii końcowej oraz wspaniale przechodził z obrony do ataku.

W drugiej odsłonie już przy stanie 1:1 Serb odebrał serwis przeciwnikowi. Następnie, przy 4:2, zanotował następnego breaka, znów korzystając z błędu Rublowa. Wygraną przypieczętował przy własnym serwisie, w ostatnim punkcie posyłając asa.

Mecz trwał 68 minut. W tym czasie Djoković zaserwował 14 asów, przy własnym podaniu zdobył 34 z 48 rozegranych punktów, jeden raz został przełamany, wykorzystał cztery z sześciu break pointów, zagrał 19 uderzeń kończących oraz popełnił tylko osiem niewymuszonych błędów. Rublowowi natomiast zapisano sześć asów, 18 zagrań kończących i 26 pomyłek własnych.

Tym samym Djoković, mając w dorobku dwie wygrane, jest już pewny awansu do 1/2 finału, i to z pierwszego miejsca w Grupie Zielonej. Z kolei Rublow z bilansem jednego zwycięstwa oraz jednej porażki w piątek rozegra mecz o wszystko z Ruudem.