Ostatnie występy polskich tenisistów w 2021 roku. Zmarnowana szansa w Tunezji

Polscy tenisiści wzięli udział w ostatnich w 2021 roku zawodach rangi ITF World Tennis Tour. W tym tygodniu Biało-Czerwoni wystąpili w imprezach rozgrywanych na dwóch kontynentach.

Rafał Smoliński
Martyn Pawelski Materiały prasowe / Polski Związek Tenisowy / Na zdjęciu: Martyn Pawelski
W Indiach drugi tydzień z rzędu rywalizowała Weronika Baszak. Występu w Nowym Bombaju nie będzie miło wspominać, ponieważ po wygraniu dwóch spotkań w kwalifikacjach z tenisistkami gospodarzy nie dokończyła pojedynku decydującej fazy. 19-letnia Polka skreczowała przy stanie 5:1 dla Arthi Muniyan z Indii i straciła szansę na grę w głównej drabince.

Eliminacji nie przeszła również startująca w Monastyrze Karolina Jaśkiewicz. W ich finałowej rundzie Polka przegrała po dwóch tie breakach ze Szwajcarką Wiem Boubaker. Potem bez powodzenia zagrała w deblu, do którego zgłosiła się razem z Francuzką Selyą Rakki. Już w I rundzie lepsze od nich okazały się Bhuvana Kalva z Indii i Holenderka Emma van Poppel.

W tunezyjskim kurorcie zaprezentował się także Martyn Pawelski. We wtorek Polak był bliski wywalczenia awansu do II rundy, jednak przegrał z Tommaso Compagnuccim. Oznaczony siódmym numerem Włoch obronił w 10. gemie drugiego seta piłkę meczową i po 143 minutach zwyciężył ostatecznie naszego tenisistę 6:7(4), 7:6(4), 6:0.

poniedziałek-wtorek, 27-28 grudnia
wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Monastyr (Tunezja), 15 tys. dolarów, kort twardy

I runda gry podwójnej:

Bhuvana Kalva (Indie) / Emma van Poppel (Holandia) - Karolina Jaśkiewicz (Polska) / Selya Rakki (Francja) 7:6(7), 6:4