Japonka nie sprawiła niespodzianki. Znamy pierwszą finalistkę w Adelajdzie

Nie było niespodzianki w pierwszym półfinale turnieju WTA 500 w Adelajdzie. Kazaszka Jelena Rybakina zakończyła marsz japońskiej tenisistki Misaki Doi.

Jelena Rybakina Getty Images / Peter Mundy/Speed Media/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Jelena Rybakina
Sobota jest dniem półfinałów w Adelajdzie. W pierwszym doszło do starcia Jeleny Rybakiny (WTA 14) z Misaki Doi (WTA 105). Do finału awansowała Kazaszka, która pokonała Japonkę 6:4, 6:3. Mieszkająca w Moskwie tenisistka w poprzednich rundach straciła po secie w meczach z Australijką Storm Sanders i Amerykanką Shelby Rogers. Poza tym odprawiła Czeszkę Marie Bouzkovą.

Początek meczu należał do Doi, która prowadziła 2:0. Od tego momentu Rybakina zdobyła sześć z ośmiu kolejnych gemów. W drugiej partii do stanu 3:2 dla Japonki nie było przełamań. Później Kazaszka dwa razy odebrała rywalce podanie. Spotkanie zakończyła za trzecią piłką meczową.

W ciągu 83 minut Rybakina zaserwowała dziewięć asów. Zgarnęła 35 z 48 punktów przy swoim podaniu. Posłała 22 kończące uderzenia (po 11 z forhendu i bekhendu) przy 25 niewymuszonych błędach. Doi miała 15 piłek wygranych bezpośrednio (11 z forhendu) przy 24 pomyłkach. Kazaszka raz straciła serwis, a sama wykorzystała cztery z 11 break pointów.

Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W 2019 roku w Bastad (challenger WTA) w trzech setach wygrała Doi. W Adelajdzie Japonka osiągnęła pierwszy w karierze półfinał imprezy rangi WTA 500. W ćwierćfinale wyeliminowała Kaję Juvan po obronie dwóch piłek meczowych.

Rybakina awansowała do ósmego singlowego finału w WTA Tour, pierwszego od września 2020 roku (Strasburg). Kazaszka powalczy o trzeci tytuł, po Bukareszcie (2019) i Hobart (2020). W niedzielę jej rywalką będzie Australijka Ashleigh Barty, mistrzyni imprezy z 2020 roku.

Adelaide International, Adelajda (Australia)