KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Australian Open: Program i wyniki mężczyzn (drabinka)

Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak reprezentują Polskę w drabince singla mężczyzn wielkoszlemowego Australian Open 2022. Pod nieobecność Novaka Djokovicia najwyżej notowanym uczestnikiem zawodów w Melbourne jest Rosjanin Danił Miedwiediew.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Getty Images / Brett Hemmings / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 75 mln dolarów australijskich

finał:

niedziela, 30 stycznia

Rafael Nadal (Hiszpania, 6) - Danił Miedwiediew (Rosja, 2) 2:6, 6:7(5), 6:4, 6:4, 7:5

półfinał:

piątek, 28 stycznia

Rafael Nadal (Hiszpania, 6) - Matteo Berrettini (Włochy, 7) 6:3, 6:2, 3:6, 6:3
Danił Miedwiediew (Rosja, 2) - Stefanos Tsitsipas (Grecja, 4) 7:6(5), 4:6, 6:4, 6:1

ćwierćfinał:

środa, 26 stycznia

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 4) - Jannik Sinner (Włochy, 11) 6:3, 6:4, 6:2
Danił Miedwiediew (Rosja, 2) - Felix Auger-Aliassime (Kanada, 9) 6:7(4), 3:6, 7:6(2), 7:5, 6:4

wtorek, 25 stycznia

Matteo Berrettini (Włochy, 7) - Gael Monfils (Francja, 17) 6:4, 6:4, 3:6, 3:6, 6:2
Rafael Nadal (Hiszpania, 6) - Denis Shapovalov (Kanada, 14) 6:3, 6:4, 4:6, 3:6, 6:3

IV runda (1/8 finału):

poniedziałek, 24 stycznia

Jannik Sinner (Włochy, 11) - Alex de Minaur (Australia, 32) 7:6(3), 6:3, 6:4
Stefanos Tsitsipas (Grecja, 4) - Taylor Fritz (USA, 20) 4:6, 6:4, 4:6, 6:3, 6:4
Felix Auger-Aliassime (Kanada, 9) - Marin Cilić (Chorwacja, 27) 2:6, 7:6(7), 6:2, 7:6(4)
Danił Miedwiediew (Rosja, 2) - Maxime Cressy (USA) 6:2, 7:6(4), 6:7(4), 7:5

niedziela, 23 stycznia

Gael Monfils (Francja, 17) - Miomir Kecmanović (Serbia) 7:5, 7:6(4), 6:3
Matteo Berrettini (Włochy, 7) - Pablo Carreno (Hiszpania, 19) 7:5, 7:6(4), 6:4
Denis Shapovalov (Kanada, 14) - Alexander Zverev (Niemcy, 3) 6:3, 7:6(5), 6:3
Rafael Nadal (Hiszpania, 6) - Adrian Mannarino (Francja) 7:6(14), 6:2, 6:2

III runda (1/16 finału):

sobota, 22 stycznia

Alex de Minaur (Australia, 32) - Pablo Andujar (Hiszpania) 6:4, 6:4, 6:2
Jannik Sinner (Włochy, 11) - Taro Daniel (Japonia, Q) 6:4, 1:6, 6:3, 6:1
Taylor Fritz (USA, 20) - Roberto Bautista (Hiszpania, 15) 6:0, 3:6, 3:6, 6:4, 6:3
Stefanos Tsitsipas (Grecja, 4) - Benoit Paire (Francja) 6:3, 7:5, 6:7(2), 6:4
Marin Cilić (Chorwacja, 27) - Andriej Rublow (Rosja, 5) 7:5, 7:6(3), 3:6, 6:3
Felix Auger-Aliassime (Kanada, 9) - Daniel Evans (Wielka Brytania, 24) 6:4, 6:1, 6:1
Maxime Cressy (USA) - Christopher O'Connell (Australia, WC) 6:2, 6:7(6), 6:3, 6:2
Danił Miedwiediew (Rosja, 2) - Botic van de Zandschulp (Holandia) 6:4, 6:4, 6:2

piątek, 21 stycznia

Miomir Kecmanović (Serbia) - Lorenzo Sonego (Włochy, 25) 6:4, 6:7(8), 6:2, 7:5
Gael Monfils (Francja, 17) - Cristian Garin (Chile, 16) 7:6(4), 6:1, 6:3
Pablo Carreno (Hiszpania, 19) - Sebastian Korda (USA) 6:4, 7:5, 6:7(6), 6:3
Matteo Berrettini (Włochy, 7) - Carlos Alcaraz (Hiszpania, 31) 6:2, 7:6(3), 4:6, 2:6, 7:6(5)
Alexander Zverev (Niemcy, 3) - Radu Albot (Mołdawia, Q) 6:3, 6:4, 6:4
Denis Shapovalov (Kanada, 14) - Reilly Opelka (USA, 23) 7:6(4), 4:6, 6:3, 6:4
Adrian Mannarino (Francja) - Asłan Karacew (Rosja, 18) 7:6(4), 6:7(4), 7:5, 6:4
Rafael Nadal (Hiszpania, 6) - Karen Chaczanow (Rosja, 28) 6:3, 6:2, 3:6, 6:1

II runda (1/32 finału):

czwartek, 20 stycznia

Pablo Andujar (Hiszpania) - Alex Molcan (Słowacja) 6:4, 7:6(6), 0:6, 6:1
Alex de Minaur (Australia, 32) - Kamil Majchrzak (Polska) 6:4, 6:4, 6:2
Taro Daniel (Japonia, Q) - Andy Murray (Wielka Brytania, WC) 6:4, 6:4, 6:4
Jannik Sinner (Włochy, 11) - Steve Johnson (USA) 6:2, 6:4, 6:3
Roberto Bautista (Hiszpania, 15) - Philipp Kohlschreiber (Niemcy) 6:1, 6:0, 6:3
Taylor Fritz (USA, 20) - Frances Tiafoe (USA) 6:4, 6:3, 7:6(5)
Benoit Paire (Francja) - Grigor Dimitrow (Bułgaria, 26) 6:4, 6:4, 6:7(4), 7:6(2)
Stefanos Tsitsipas (Grecja, 4) - Sebastian Baez (Argentyna) 7:6(1), 6:7(5), 6:3, 6:4
Andriej Rublow (Rosja, 5) - Ricardas Berankis (Litwa) 6:4, 6:2, 6:0
Marin Cilić (Chorwacja, 27) - Norbert Gombos (Słowacja, Q) 6:2, 6:3, 3:6, 7:6(6)
Daniel Evans (Wielka Brytania, 24) - Arthur Rinderknech (Francja) walkower
Felix Auger-Aliassime (Kanada, 9) - Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania) 7:6(4), 6:7(4), 7:6(5), 7:6(4)
Christopher O'Connell (Australia, WC) - Diego Schwartzman (Argentyna, 13) 7:6(6), 6:4, 6:4
Maxime Cressy (USA) - Tomas Machac (Czechy, Q) 6:1, 3:6, 6:1, 7:6(5)
Botic van de Zandschulp (Holandia) - Richard Gasquet (Francja) 4:6, 6:0, 4:0 i krecz
Danił Miedwiediew (Rosja, 2) - Nick Kyrgios (Australia) 7:6(1), 6:4, 4:6, 6:2

środa, 19 stycznia

Miomir Kecmanović (Serbia) - Tommy Paul (USA) 7:6(7), 7:5, 7:6(8)
Lorenzo Sonego (Włochy, 25) - Oscar Otte (Niemcy) 2:6, 6:2, 6:3, 6:1
Gael Monfils (Francja, 17) - Aleksander Bublik (Kazachstan) 6:1, 6:0, 6:4
Cristian Garin (Chile, 16) - Pedro Martinez (Hiszpania) 6:7(1), 7:6(4), 2:6, 6:2, 6:2
Sebastian Korda (USA) - Corentin Moutet (Francja) 3:6, 6:4, 6:7(2), 7:5, 7:6(6)
Pablo Carreno (Hiszpania, 19) - Tallon Griekspoor (Holandia) 6:3, 6:7(6), 7:6(3), 3:6, 6:4
Carlos Alcaraz (Hiszpania, 31) - Dusan Lajović (Serbia) 6:2, 6:1, 7:5
Matteo Berrettini (Włochy, 7) - Stefan Kozlov (USA, WC) 6:1, 4:6, 6:4, 6:1
Alexander Zverev (Niemcy, 3) - John Millman (Australia) 6:4, 6:4, 6:0
Radu Albot (Mołdawia, Q) - Aleksandar Vukić (Australia, WC) 6:4, 7:6(4), 6:4
Reilly Opelka (USA, 23) - Dominik Koepfer (Niemcy) 6:4, 6:3, 7:6(4)
Denis Shapovalov (Kanada, 14) - Soon Woo Kwon (Korea Południowa) 7:6(6), 6:7(3), 6:7(6), 7:5, 6:2
Adrian Mannarino (Francja) - Hubert Hurkacz (Polska, 10) 6:4, 6:2, 6:3
Asłan Karacew (Rosja, 18) - Mackenzie McDonald (USA) 3:6, 6:2, 6:2, 6:3
Karen Chaczanow (Rosja, 28) - Benjamin Bonzi (Francja) 6:4, 6:0, 7:5
Rafael Nadal (Hiszpania, 6) - Yannick Hanfmann (Niemcy, Q) 6:2, 6:3, 6:4

I runda:

wtorek, 18 stycznia

Alex Molcan (Słowacja) - Roman Safiullin (Rosja, LL) 6:3, 7:6(9), 5:7, 7:6(6)
Pablo Andujar (Hiszpania) - Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina, LL) 6:1, 7:5, 6:1
Kamil Majchrzak (Polska) - Andreas Seppi (Włochy) 6:1, 6:1, 7:5
Alex de Minaur (Australia, 32) - Lorenzo Musetti (Włochy) 3:6, 6:3, 6:0, 6:3
Andy Murray (Wielka Brytania, WC) - Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, 21) 6:1, 3:6, 6:4, 6:7(5), 6:4
Taro Daniel (Japonia, Q) - Tomas Barrios Vera (Chile, Q) 7:6(5), 6:1, 6:1
Steve Johnson (USA) - Jordan Thompson (Australia) 7:6(5), 6:7(6), 4:6, 6:3, 6:3
Jannik Sinner (Włochy, 11) - Joao Sousa (Portugalia, LL) 6:4, 7:5, 6:1
Roberto Bautista (Hiszpania, 15) - Stefano Travaglia (Włochy) 7:6(2), 6:4, 5:7, 6:1
Philipp Kohlschreiber (Niemcy) - Marco Cecchinato (Włochy) 6:4, 7:5, 7:6(0)
Frances Tiafoe (USA) - Marco Trungelliti (Argentyna, Q) 3:6, 6:4, 6:2, 3:6, 6:3
Taylor Fritz (USA, 20) - Maximilian Marterer (Niemcy, Q) 7:6(8), 6:3, 6:2
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 26) - Jiri Lehecka (Czechy, Q) 6:4, 4:6, 6:3, 7:5
Benoit Paire (Francja) - Thiago Monteiro (Brazylia) 6:4, 3:6, 7:5, 2:6, 7:5
Sebastian Baez (Argentyna) - Albert Ramos (Hiszpania) 6:4, 4:6, 6:3, 1:6, 6:2
Stefanos Tsitsipas (Grecja, 4) - Mikael Ymer (Szwecja) 6:2, 6:4, 6:3

Andriej Rublow (Rosja, 5) - Gianluca Mager (Włochy) 6:3, 6:2, 6:2
Ricardas Berankis (Litwa) - Roberto Carballes (Hiszpania) 6:1, 3:6, 2:6, 6:3, 6:4
Norbert Gombos (Słowacja, Q) - Timofiej Skatow (Kazachstan, Q) 6:3, 6:2, 1:6, 6:4
Marin Cilić (Chorwacja, 27) - Emilio Gomez (Ekwador, Q) 6:3, 6:1, 6:2
Daniel Evans (Wielka Brytania, 24) - David Goffin (Belgia) 6:4, 6:3, 6:0
Arthur Rinderknech (Francja) - Alexei Popyrin (Australia) 7:5, 4:6, 6:2, 3:6, 6:3
Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania) - Alex Bolt (Australia, WC) 6:3, 6:3, 6:4
Felix Auger-Aliassime (Kanada, 9) - Emil Ruusuvuori (Finlandia) 6:4, 0:6, 3:6, 6:3, 6:4
Diego Schwartzman (Argentyna, 13) - Filip Krajinović (Serbia) 6:3, 6:4, 7:5
Christopher O'Connell (Australia, WC) - Hugo Gaston (Francja) 7:6(4), 6:0, 4:6, 6:1
Tomas Machac (Czechy, Q) - Juan Manuel Cerundolo (Argentyna) 6:3, 2:6, 6:4, 6:2
Maxime Cressy (USA) - John Isner (USA, 22) 7:6(2), 7:5, 6:7(4), 6:7(4), 6:4
Richard Gasquet (Francja) - Ugo Humbert (Francja, 29) 3:6, 7:6(4), 7:6(3), 6:3
Botic van de Zandschulp (Holandia) - Jan-Lennard Struff (Niemcy) 6:4, 6:3, 6:2
Nick Kyrgios (Australia) - Liam Broady (Wielka Brytania, Q) 6:4, 6:4, 6:3
Danił Miedwiediew (Rosja, 2) - Henri Laaksonen (Szwajcaria) 6:1, 6:4, 7:6(3)

poniedziałek, 17 stycznia

Miomir Kecmanović (Serbia) - Salvatore Caruso (Włochy, LL) 6:4, 6:2, 6:1
Tommy Paul (USA) - Michaił Kukuszkin (Kazachstan, Q) 6:3, 6:4, 6:2
Oscar Otte (Niemcy) - Chun-Hsin Tseng (Tajwan, WC) 6:4, 6:3, 6:2
Lorenzo Sonego (Włochy, 25) - Sam Querrey (USA) 7:5, 6:3, 6:3
Gael Monfils (Francja, 17) - Federico Coria (Argentyna) 6:1, 6:1, 6:3
Aleksander Bublik (Kazachstan) - Ernesto Escobedo (USA, LL) 3:6, 7:6(5), 6:3, 6:3
Pedro Martinez (Hiszpania) - Federico Delbonis (Argentyna) 7:6(15), 3:6, 6:4, 6:2
Cristian Garin (Chile, 16) - Facundo Bagnis (Argentyna) 6:3, 6:4, 5:7, 6:7(4), 6:3
Sebastian Korda (USA) - Cameron Norrie (Wielka Brytania, 12) 6:3, 6:0, 6:4
Corentin Moutet (Francja) - Lucas Pouille (Francja, WC) 3:6, 6:3, 6:4, 6:3
Tallon Griekspoor (Holandia) - Fabio Fognini (Włochy) 6:1, 6:4, 6:4
Pablo Carreno (Hiszpania, 19) - Tomas Martin Etcheverry (Argentyna, Q) 6:1, 6:2, 7:6(2)
Carlos Alcaraz (Hiszpania, 31) - Alejandro Tabilo (Chile, Q) 6:2, 6:2, 6:3
Dusan Lajović (Serbia) - Marton Fucsovics (Węgry) 6:3, 4:6, 6:1, 6:7(6), 6:1
Stefan Kozlov (USA, WC) - Jiri Vesely (Czechy) 7:5, 6:3, 6:4
Matteo Berrettini (Włochy, 7) - Brandon Nakashima (USA) 4:6, 6:2, 7:6(5), 6:3

Alexander Zverev (Niemcy, 3) - Daniel Altmaier (Niemcy) 7:6(3), 6:1, 7:6(1)
John Millman (Australia) - Feliciano Lopez (Hiszpania) 6:1, 6:3, 4:6, 7:5
Radu Albot (Mołdawia, Q) - Yoshihito Nishioka (Japonia) 6:3, 6:4, 4:6, 6:2
Aleksandar Vukić (Australia, WC) - Lloyd Harris (RPA, 30) 4:6, 6:3, 7:5, 7:6(3)
Reilly Opelka (USA, 23) - Kevin Anderson (RPA) 6:3, 6:4, 7:6(3)
Dominik Koepfer (Niemcy) - Carlos Taberner (Hiszpania) 6:1, 3:6, 6:4, 6:1
Soon Woo Kwon (Korea Południowa) - Holger Rune (Dania) 3:6, 6:4, 3:6, 6:3, 6:2
Denis Shapovalov (Kanada, 14) - Laslo Djere (Serbia) 7:6(3), 6:4, 3:6, 7:6(3)
Hubert Hurkacz (Polska, 10) - Jegor Gerasimow (Białoruś) 6:2, 7:6(3), 6:7(5), 6:3
Adrian Mannarino (Francja) - James Duckworth (Australia) 6:4, 2:6, 3:6, 6:2, 6:1
Mackenzie McDonald (USA) - Nikola Milojević (Serbia, Q) 5:7, 6:4, 6:3, 6:2
Asłan Karacew (Rosja, 18) - Jaume Munar (Hiszpania) 3:6, 7:6(1), 6:7(3), 6:4, 6:4
Karen Chaczanow (Rosja, 28) - Denis Kudla (USA) 3:6, 6:3, 6:2, 7:6(2)
Benjamin Bonzi (Francja) - Peter Gojowczyk (Niemcy) 6:3, 6:3, 6:3
Yannick Hanfmann (Niemcy, Q) - Thanasi Kokkinakis (Australia, WC) 6:2, 6:3, 6:2
Rafael Nadal (Hiszpania, 6) - Marcos Giron (USA) 6:1, 6:4, 6:2

Czytaj także:
Świątek poznała drabinkę Australian Open. Kto stanie na drodze Polek?
Polacy poznali rywali w Australian Open. Wielkie nazwiska na drodze Hurkacza

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: polska sportsmenka na egzotycznych wakacjach. "Dlaczego nie"
Czy Danił Miedwiediew wygra turniej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×