Iga Świątek poznała kolejną rywalkę. Szwedka odprawiła niedawną przeciwniczkę Polki

Iga Świątek mogła po raz drugi w tym roku trafić na Darię Saville. Tak się jednak nie stanie, bo Australijka przegrała z Rebekką Peterson. To Szwedka będzie kolejną rywalką polskiej tenisistki w Australian Open 2022.

Rebecca Peterson PAP/EPA / JOEL CARRETT / Na zdjęciu: Rebecca Peterson
Na otwarcie Australian Open Iga Świątek oddała trzy gemy Brytyjce Harriet Dart. Kolejną rywalkę Polki wyłoniło starcie Darii Saville (WTA 426) z Rebekką Peterson (WTA 82). Z Australijką rozprawiła się dwa tygodnie temu w Adelajdzie. Tym razem raszynianka zmierzy się ze Szwedką, która pokonała reprezentantkę gospodarzy 6:2, 6:3.

W pierwszym secie Peterson odskoczyła na 4:0. Saville zbliżyła się na 2:4, ale straciła dwa kolejne gemy. W drugiej partii miały miejsce trzy przełamania. Dwa uzyskała Szwedka, która wyszła na 4:2 i nie oddała przewagi.

W ciągu 81 minut Saville popełniła pięć podwójnych błędów i łącznie 26 niewymuszonych. Naliczono jej 17 kończących uderzeń. Peterson zanotowano 20 piłek wygranych bezpośrednio i 16 pomyłek. Australijka zdobyła tylko dwa z 14 punktów przy swoim drugim podaniu. Szwedka obroniła cztery z sześciu break pointów i wykorzystała pięć z siedmiu szans na przełamanie.

Peterson w swoim dorobku ma dwa singlowe tytuły w głównym cyklu. Zdobyła je w 2019 roku w Nanchangu i Tiencinie. W rankingu najwyżej znalazła się na 43. miejscu. Na 15 dotychczasowych startów w wielkoszlemowych turniejach tylko raz doszła do III rundy, w US Open 2018.

Świątek i Peterson zmierzą się po raz drugi. Polka rozbiła Szwedkę 6:1, 6:1 w II rundzie Rolanda Garrosa 2021. W Australian Open spotkają się w czwartek.