Klęska czeskiej mistrzyni w Petersburgu. Awans pogromczyni Magdy Linette

Czeszka Petra Kvitova była w czwartek bezradna i pożegnała się z turniejem WTA 500 w Petersburgu. W kolejnej rundzie jest Białorusinka Alaksandra Sasnowicz, pogromczyni Magdy Linette.

Petra Kvitova PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Petra Kvitova
W czwartek w Petersburgu dokończona została II runda. Tego dnia zagrały dwie wielkoszlemowe mistrzynie. Petra Kvitova (WTA 23) uległa 4:6, 0:6 Irinie-Camelii Begu (WTA 56). W pierwszym secie dwukrotna triumfatorka Wimbledonu z 1:4 wyrównała na 4:4. Od tego momentu Czeszka straciła osiem gemów z rzędu. W ciągu 69 minut Rumunka wykorzystała pięć z sześciu break pointów. Kvitova w Petersburgu zdobyła tytuł w 2018 roku.

Jelena Ostapenko (WTA 25) w 58 minut rozbiła 6:1, 6:2 Andreę Petković (WTA 65). Mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 zgarnęła 29 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Łotyszka odparła pięć break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z siedmiu okazji.

Alaksandra Sasnowicz (WTA 71) w I rundzie wyeliminowała Magdę Linette. Tym razem Białorusinka wygrała 6:2, 6:3 z Jaqueline Cristian (WTA 58). W trwającym 71 minut meczu tenisistka z Mińska zniwelowała cztery z sześciu break pointów i spożytkowała sześć z ośmiu szans na przełamanie. Awansowała do pierwszego ćwierćfinału turnieju rangi WTA 500 od stycznia 2019 roku (Sydney). Kolejną rywalką Sasnowicz będzie Ostapenko.

Jeden mecz się nie odbył. Miało w nim dojść do starcia Jeleny Rybakiny (WTA 12) z Terezą Martincovą (WTA 42). Rozstawiona z numerem trzecim Kazaszka wycofała się z powodu choroby. W ćwierćfinale Czeszka zmierzy się z Begu.

Mecze ćwierćfinałowe odbędą się w piątek. Najciekawiej zapowiada się starcie Belindy Bencić z Anett Kontaveit. Turniej potrwa do niedzieli 13 lutego.

St. Petersburg Ladies Trophy, Petersburg (Rosja)