Faworytki nie zawodzą w Petersburgu. Awans Belindy Bencić

Greczynka Maria Sakkari i Estonka Anett Kontaveit zameldowały się w kolejnej rundzie turnieju WTA 500 w Petersburgu. W walce o tytuł pozostaje Szwajcarka Belinda Bencić.

Maria Sakkari PAP/EPA / Francisco Guasco / Na zdjęciu: Maria Sakkari
W środę w Petersburgu mecze II rundy rozegrały dwie najwyżej rozstawione tenisistki. Maria Sakkari (WTA 7) odprawiła drugą Rosjankę. Turniej rozpoczęła od zwycięstwa nad Anastazją Potapową. Tym razem pokonała 6:2, 6:4 Jekaterinę Aleksandrową (WTA 43). W ciągu 75 minut Greczynka zdobyła 23 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Nie musiała bronić break pointów, a sama wykorzystała trzy z siedmiu szans na przełamanie.

Anett Kontaveit (WTA 9) wygrała 6:4, 7:5 z Soraną Cirsteą (WTA 31). W trwającym 91 minut meczu Estonka zamieniła na przełamanie cztery z siedmiu okazji. Następną jej przeciwniczką będzie Belinda Bencić (WTA 24), która wróciła z 2:4 w drugim secie i pokonała 6:1, 7:6(2) Kaję Juvan (WTA 102). W ciągu 80 minut Szwajcarka wykorzystała cztery z pięciu break pointów.

Elise Mertens (WTA 26) zwyciężyła 6:4, 3:6, 6:2 Petrę Martić (WTA 70) po dwóch godzinach i 14 minutach. Belgijka zdobyła o 10 punktów więcej (88-78) i podwyższyła na 3-0 bilans meczów z Chorwatką. W ćwierćfinale Mertens zmierzy się z Sakkari.

W środę odbył się też ostatni mecz I rundy. Jelena Rybakina (WTA 12) w 57 minut rozbiła 6:2, 6:1 Warwarę Graczewą (WTA 81). Kazaszka zaserwowała pięć asów zgarnęła 18 z 19 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Nie dała rywalce żadnej szansy na przełamanie, a sama spożytkowała cztery z dziewięciu break pointów.

Pozostałe mecze II rundy odbędą się w czwartek. Turniej potrwa do 13 lutego. Jedyną Polką w głównej drabince była Magda Linette, która odpadła po pierwszym spotkaniu.

St. Petersburg Ladies Trophy, Petersburg (Rosja)