Popis Igi Świątek. Rosjanka tylko stała i patrzyła

W meczu z Rosjanką Darią Kasatkiną na turnieju WTA 1000 w Dosze Iga Świątek imponowała kapitalnym bekhendem. - Błyskotliwe zagranie! - mówił do mikrofonu komentator.

Piotr Bobakowski
Zwycięski bekhend Igi Świątek Twitter / twitter.com/WTA / Zwycięski bekhend Igi Świątek
Iga Świątek w dwóch setach rozprawiła się z Daria Kasatkiną z Rosji (6:3, 6:0) w III rundzie turnieju WTA 1000 w Dosze (więcej TUTAJ). Rosjanka tylko na początku pierwszego seta próbowała stawiać opór, ale ten Świątek szybko przełamała, pewnie zwyciężając.

W gemie nr 6 pierwszego seta polska tenisistka popisała się fantastycznym uderzeniem z bekhendu (patrz wideo poniżej), którym zdobyła ważny punkt. Potężnym "strzałem" po linii zakończyła długą wymianę. Rywalka tylko odprowadziła piłkę wzrokiem. Nawet do niej nie ruszyła.

"Zwycięski bekhend! Znowu błyskotliwe zagranie Świątek!" - ocenił komentator, który był pod dużym wrażeniem gry triumfatorki wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2020 w grze pojedynczej.

20-latka z Raszyna już trzeci raz w tym roku walczyła na korcie z Kasatkiną. W styczniu w Australian Open, tydzień temu w Dubaju, a teraz w Dosze Polka nie straciła nawet seta. W czwartek w ćwierćfinale Świątek zmierzy się z Białorusinką Aryną Sabalenką.