Awans dawnej mistrzyni turnieju w Katowicach. Pogromczyni Madison Keys zatrzymana

Słowacka tenisistka Anna Karolina Schmiedlova rozprawiła się z kolejną rywalką w turnieju WTA 250 w Guadalajarze. Odpadła Francuzka Harmony Tan, która w poprzedniej rundzie wyeliminowała Madison Keys.

Anna Karolina Schmiedlova Getty Images / Cesar Gomez/Jam Media / Na zdjęciu: Anna Karolina Schmiedlova
Anna Karolina Schmiedlova (WTA 88) w przeszłości ze świetnej strony pokazała się w Polsce. W 2015 roku wygrała turniej w Katowicach. W tym tygodniu Słowaczka dobrze sobie radzi w Gudalajarze. W Meksyku ma za sobą dwa mecze. W I rundzie odprawiła rozstawioną z numerem piątym Hiszpankę Nurię Parrizas-Diaz. W walce o ćwierćfinał pokonała 6:3, 7:6(5) Rosjankę Anastazję Potapową (WTA 111).

W drugim secie Potapowa od 1:4 zdobyła cztery gemy z rzędu. W tie breaku Scmiedlova skruszyła jej opór. Od 0-2 zdobyła siedem z 10 kolejnych punktów i zapewniła sobie awans. W trwającym godzinę i 58 minut meczu Słowaczka obroniła siedem z 11 break pointów i wykorzystała pięć z sześciu szans na przełamanie. Zdobyła o pięć punktów więcej od Rosjanki (84-79).

W ćwierćfinale Schmiedlova zmierzy się z Qiang Wang (WTA 144), która pokonała 6:4, 6:2 Harmony Tan (WTA 104). W ciągu 79 minut Chinka zniwelowała dwa z trzech break pointów i zaliczyła cztery przełamania. Francuzka w I rundzie wyeliminowała rozstawioną z numerem drugim Amerykankę Madison Keys.

Anna Kalinska (WTA 100) zwyciężyła 6:4, 0:6, 6:4 Xinyu Wang (WTA 94) po dwóch godzinach i 20 minutach. Chinka zaserwowała osiem asów, ale też popełniła 11 podwójnych błędów. Odparła dziewięć z 12 break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z ośmiu okazji.

Marie Bouzkova (WTA 96) wygrała 7:6(2), 6:2 z Lucią Bronzetti (WTA 112). W trwającym dwie godziny meczu było osiem przełamań, z czego pięć dla Czeszki. W ćwierćfinale jej przeciwniczką będzie Magdalena Fręch lub broniąca tytułu Hiszpanka Sara Sorribes.

Abierto Akron Zapopan, Guadalajara (Meksyk)