US Open: Nadal gromi Gonzáleza w zaległym ćwierćfinale

Hiszpan Rafael Nadal, trzecia rakieta świata, w dokończonym w sobotę spotkaniu ćwierćfinałowym US Open od stanu 7:6(4), 7:6(3-2) wygrał wszystkie kolejne gemy, zostawiając w pokonanym polu Chilijczyka Fernanda Gonzáleza (WTA 11). W niedzielę półfinały mężczyzn.

Krzysztof Straszak

Ostatnie z ćwierćfinałowych spotkań rozpoczęło się w czwartek, było dwukrotnie przerywane, by w piątek w ogóle nie zostać wznowione. Zawodnicy wyszli na kort stadionu im. Arthura Ashe'a po południu w sobotę lokalnego czasu. Faworyzowany Nadal, ubiegłoroczny półfinalista, nie dał szans mówiącemu tym samym językiem rywalowi.

González nie wygrał ani jednej piłki w tie breaku drugiego seta, na którym zatrzymała się gra przed dwoma dniami. W trzecim secie popełnił aż 21 niewymuszonych błędów przy ledwie dwóch Nadala, sześciokrotnego triumfatora turniejów Wielkiego Szlema, który szuka pierwszego zwycięstwa na Flushing Meadows w Nowym Jorku.

O pierwszy w karierze finał US Open zagra Nadal w niedzielę z Argentyńczykiem Juanem Martínem del Potro (ATP 6). W drugiej parze zmierzą się Roger Federer i Novak Djokovic. Finał z powodu deszczu nad wschodnim wybrzeżem w piątek został, podobnie jak rok temu, przeniesiony na poniedziałek.