Kolejny krok Ukrainki. Szwajcarka nie podbije Lyonu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Dajana Jastremska
PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Dajana Jastremska

Ukrainka Dajana Jastremska ma za sobą kolejny mecz w turnieju WTA 250 w Lyonie. Odpadła rozstawiona z numerem trzecim szwajcarska tenisistka Viktorija Golubić.

W czwartek w Lyonie dokończona została II runda. W rywalizacji pozostaje Dajana Jastremska (WTA 140), która do Francji przyjechała z Ukrainy atakowanej przez zbrodniczy reżim Putina. Tenisistka z Odessy pokonała 6:2, 6:3 Cristinę Bucsę (WTA 139). W ciągu 65 minut Ukrainka wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów.

Jastremska turniej rozpoczęła od dreszczowca z Aną Bogdan (obroniła dwie piłki meczowe). Kolejną rywalką Ukrainki będzie Jasmine Paolini (WTA 48), która w 59 minut rozbiła 6:1, 6:2 Tamarę Korpatsch (WTA 167). Włoszka odparła trzy break pointy i zamieniła na przełamanie cztery z pięciu okazji.

Shuai Zhang (WTA 64) wygrała 6:4, 6:4 z Arantxą Rus (WTA 63). W trwającym 93 minuty meczu Holenderka zaserwowała osiem asów, ale miała tylko jedną szansę na przełamanie i jej nie wykorzystała. Chinka wypracowała sobie 10 break pointów i dwa razy odebrała rywalce podanie.

Odpadła ubiegłoroczna finalistka imprezy Viktorija Golubić (WTA 35), która przegrała 6:7(4), 6:4, 4:6 z Witalią Diaczenko (WTA 118). W trzecim secie Szwajcarka z 1:5 zbliżyła się na 4:5. W 10. gemie obroniła cztery piłki meczowe, ale piątej nie odparła. W trwającym dwie godziny i 52 minuty spotkaniu obie tenisistki uzyskały po dziewięć przełamań. Diaczenko zdobyła o cztery punkty więcej (105-101). W ćwierćfinale zmierzy się z Zhang.

Caroline Garcia (WTA 74) zwyciężyła 6:4, 2:6, 6:3 Martinę Trevisan (WTA 92) po dwóch godzinach i sześciu minutach. W pierwszym secie Francuzka wróciła ze stanu 0:3. W trzeciej partii od 2:3 zdobyła cztery gemy z rzędu. W całym spotkaniu wykorzystała pięć z 14 break pointów. Wywalczyła o jeden punkt więcej od Włoszki (82-81). O półfinał Garcia zagra z Alison van Uytvanck.

Open 6eme Sens - Metropole de Lyon, Lyon (Francja) WTA 250, kort twardy w hali, pula nagród 235,2 tys. dolarów czwartek, 3 marca

II runda gry pojedynczej:

Jasmine Paolini (Włochy, 5) - Tamara Korpatsch (Niemcy, Q) 6:1, 6:2 Shuai Zhang (Chiny, 8) - Aranta Rus (Holandia) 6:4, 6:4 Witalia Diaczenko - Viktorija Golubić (Szwajcaria, 3) 7:6(4), 4:6, 6:4 Caroline Garcia (Francja) - Martina Trevisan (Włochy) 6:4, 2:6, 6:3 Dajana Jastremska (Ukraina, WC) - Cristina Bucsa (Hiszpania, Q) 6:2, 6:3

Czytaj także: Katarzyna Piter i jej ukraińska partnerka wkroczyły do akcji. Sprawiły dużą niespodziankę Rosja i Białoruś zawieszone przez ITF. Jest decyzja ATP i WTA!

Czy Dajana Jastremska awansuje do półfinału turnieju w Lyonie?