Włoszka sprawiła ogromną niespodziankę. Trzysetowy bój Petry Kvitovej

Aryny Sabalenki nie ma już w turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Trzecia rakieta globu odpadła po trzysetowym boju z Jasmine Paolini. Zażartą batalię ma za sobą Petra Kvitova.

Aryna Sabalenka Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
Pod koniec lutego w Dosze Aryna Sabalenka (WTA 3) doszła do pierwszego ćwierćfinału w tym roku. Przegrała w nim z Igą Świątek. Początek sezonu jest dla trzeciej rakiety globu rozczarowujący. W Indian Wells również zawiodła. Tenisistka z Mińska odpadła w II rundzie po porażce 6:2, 3:6, 3:6 z Jasmine Paolini (WTA 46).

W trwającym godzinę i 47 minut meczu Sabalenka zaserwowała osiem asów, ale też popełniła 10 podwójnych błędów. Wykorzystała tylko trzy z dziewięciu break pointów. Paolini zamieniła na przełamanie cztery z 10 okazji. Włoszka odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu.

Petra Kvitova (WTA 31) zwyciężyła 6:7(4), 6:4, 6:4 Alaksandrę Sasnowicz (WTA 59). W pierwszym secie Czeszka zmarnowała dwie piłki setowe (po jednej w 10. i 12. gemie) oraz prowadzenie 3-0 w tie breaku. W dwóch kolejnych partiach przełamała rywalkę trzy razy. W trwającym dwie godziny i 32 minuty meczu dwukrotna mistrzyni Wimbledonu popełniła 12 podwójnych błędów, ale przy swoim pierwszym podaniu zgarnęła 50 z 62 punktów. Wykorzystała pięć z 10 break pointów.

Kolejną rywalką Kvitovej będzie Maria Sakkari (WTA 6), która pokonała 6:3, 7:5 Katerinę Siniakovą (WTA 55). W ciągu 95 minut Greczynka zdobyła 29 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu i spożytkowała cztery z ośmiu szans na przełamanie. Jelena Rybakina (WTA 20) obroniła siedem break pointów i wygrała 6:1, 7:5 z Alison van Uytvanck (WTA 58).

Viktorija Golubić (WTA 51) odrodziła się 2:4 w trzecim secie i zwyciężyła 6:3, 2:6, 6:4 Julię Putincewą (WTA 47). W trwającym dwie godziny i 24 minuty meczu obie tenisistki miały po 13 break pointów i uzyskały po siedem przełamań. Zdobyły po 86 punktów. Anett Kontaveit (WTA 5) wróciła z 2:4 i pokonała 6:4, 6:1 Kristinę Kucovą (WTA 77). Elise Mertens (WTA 23) rozbiła 6:2, 6:1 Martę Kostiuk (WTA 54). Belgijka od 0:2 zdobyła 12 z 13 kolejnych gemów.

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)