Kolejna rywalka Igi Świątek wyłoniona. To świetnie dysponowana Amerykanka

Madison Keys nie dała się zaskoczyć brytyjskiej kwalifikantce. Amerykanka w dwóch setach rozprawiła się z Harriet Dart i będzie kolejną rywalką Igi Świątek w turnieju WTA 1000 w Indian Wells.

Iga Świątek Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Iga Świątek
Harriet Dart (WTA 122) w Indian Wells wygrała pięć meczów, z czego dwa w kwalifikacjach. W turnieju głównym odprawiła m.in. Ukrainkę Elinę Switolinę i po raz pierwszy doszła do 1/8 finału imprezy rangi WTA 1000. Zatrzymała ją dopiero Madison Keys (WTA 29). Amerykanka pokonała Brytyjkę 6:1, 6:4.

Po jednostronnym pierwszym secie, w drugim było tylko jedno przełamanie. Keys uzyskała je na 5:4. W ciągu 68 minut Amerykanka zdobyła 17 z 21 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła jeden break point i wykorzystała trzy z sześciu szans na przełamanie. Reprezentantka gospodarzy posłała 18 kończących uderzeń przy 13 niewymuszonych błędach. Dart naliczono sześć piłek wygranych bezpośrednio i 19 pomyłek.

Dla Brytyjki był to pierwszy występ w imprezie rangi WTA 1000 w Indian Wells. Keys notuje w niej dziewiąty start i osiągnęła najlepszy wynik. Wcześniej najdalej doszła do 1/8 finału (2017). Było to drugie spotkanie tych tenisistek. Dwa miesiące temu w Melbourne (WTA 250) Amerykanka wygrała 6:3, 7:6(2).

Keys miała wyśmienite otwarcie sezonu. Zdobyła tytuł w Adelajdzie (WTA 250) i zaliczyła półfinał Australian Open. Później złapała zadyszkę i z dwóch turniejów w Meksyku (Guadalajara, Monterrey) odpadła w I rundzie. W Indian Wells radzi sobie bardzo dobrze. Jedynego seta straciła z Japonką Misaki Doi.

Amerykanka w swoim dorobku ma sześć singlowych tytułów w głównym cyklu (bilans finałów 6-5). Największy finał osiągnęła w US Open 2017 i uległa w nim Sloane Stephens. Keys wraca na wysoki poziom po zdrowotnych problemach. W rankingu najwyżej była notowana na siódmym miejscu.

W środę w ćwierćfinale Keys będzie rywalką Igi Świątek, która ma za sobą trzysetowe spotkania z Ukrainką Anheliną Kalininą, Dunką Clarą Tauson i Niemką Andżeliką Kerber. Będzie to ich drugie starcie. W maju ubiegłego roku w Rzymie Polka pokonała Amerykankę 7:5, 6:1.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
WTA 1000, kort twardy, pula nagród 8,584 mln dolarów
wtorek, 15 marca

IV runda gry pojedynczej:

Madison Keys (USA, 25) - Harriet Dart (Wielka Brytania, Q) 6:1, 6:4

Program i wyniki turnieju kobiet

Wielka gwiazda ma przyjechać do Polski. Będzie hit z Igą Świątek!

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do półfinału turnieju w Indian Wells?