Japonka górą w starciu byłych liderek rankingu. Niesamowite dreszczowce i sensacje w Miami

Japońska tenisistka Naomi Osaka pewnie poradziła sobie z Niemką Andżeliką Kerber w starciu byłych liderek rankingu. Po niesamowitych dreszczowcach odpadły Brytyjka Emma Raducanu i Ukrainka Elina Switolina.

Naomi Osaka Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Naomi Osaka
Naomi Osaka (WTA 77) turniej w Miami rozpoczęła od odprawienia Australijki Astry Sharmy. W czwartek trafiła na Andżelikę Kerber (WTA 15). Doszło zatem do starcia byłych liderek rankingu i wielkoszlemowych mistrzyń. Wygrała Japonka 6:2, 6:3 po godzinie gry. Osaka posłała sześć asów i wywalczyła 24 z 27 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Zniwelowała dwa break pointy i uzyskała trzy przełamania.

Heather Watson (WTA 115) zwyciężyła 4:6, 6:3, 7:6(4) Elinę Switolinę (WTA 20). Brytyjka obroniła piłkę meczową w 12. gemie trzeciego seta. W trwającym dwie godziny i 38 minut meczu obie tenisistki miały po 11 break pointów i uzyskały po sześć przełamań. Watson zaserwowała siedem asów i zdobyła o 17 punktów więcej (107-90).

Dreszczowcem było też starcie Emmy Raducanu (WTA 13) z Kateriną Siniakovą (WTA 53). Brytyjka roztrwoniła prowadzenie 5:3 w trzecim secie i przegrała 6:3, 4:6, 5:7. Wcześniej Czeszka odrodziła się ze stanu 3:6, 1:3. W trwającym dwie godziny i 55 minut meczu mistrzyni US Open zdobyła o dwa punkty więcej (105-103), ale wykorzystała tylko pięć z 17 break pointów. Siniakova na przełamanie zamieniła sześć z dziewięciu okazji.

Danielle Collins (WTA 11) zwyciężyła 6:3, 3:6, 6:4 Annę Bondar (WTA 76). W trzecim secie Węgierka z 2:5 zbliżyła się na 4:5, ale w 10. gemie została przełamana. W trwającym godzinę i 57 minut meczu Amerykanka zaserwowała 11 asów i zdobyła 32 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów.

Alison Riske (WTA 50) wygrała 6:2, 6:2 z Alize Cornet (WTA 36). W ciągu 86 minut Amerykanka obroniła pięć break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z ośmiu szans. Alaksandra Sasnowicz (WTA 60) pokonała 7:6(5), 6:4 Darię Kasatkinę (WTA 29). W pierwszym secie tenisistka z Mińska wróciła ze stanu 1:3. Mogła przegrywać 1:4, ale zniwelowała dwa break pointy. W drugiej partii było jedno przełamanie, które Sasnowicz zaliczyła na 4:3.

Leylah Fernandez (WTA 22) przegrała 4:6, 6:7(3) z Karoliną Muchovą (WTA 74) po dwóch godzinach i 13 minutach. W drugim secie kanadyjska finalistka US Open 2021 z 3:5 doprowadziła do tie breaka. W nim od 2-0 straciła siedem z ośmiu kolejnych punktów. Muchova będzie kolejną rywalką Osaki.

Naomi Osaka (Japonia) - Andżelika Kerber (Niemcy, 13) 6:2, 6:3
Heather Watson (Wielka Brytania) - Elina Switolina (Ukraina, 15) 4:6, 6:3, 7:6(4)
Karolina Muchova (Czechy) - Leylah Fernandez (Kanada, 18) 6:4, 7:6(3)
Alaksandra Sasnowicz - Daria Kasatkina (25) 7:6(5), 6:4
Alison Riske (USA) - Alize Cornet (Francja, 31) 6:2, 6:2
Kaia Kanepi (Estonia) - Sara Sorribes (Hiszpania, 32) 3:6, 7:5, 6:0
Lucia Bronzetti (Włochy, LL) - Stefanie Vögele (Szwajcaria, LL) 6:2, 6:1

Program i wyniki turnieju kobiet

Wojciech Fibak pod wrażeniem Igi Świątek. "Te dwa czynniki są determinujące"
Nerwowe spotkanie Polki w Miami. Zmarnowała piłki setowe

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Naomi Osaka awansuje do IV rundy turnieju w Miami?