Znamy kolejną rywalkę Igi Świątek. Amerykanka potrafiła pokonać Serenę Williams

Iga Świątek poznała kolejną rywalką w turnieju WTA 1000 w Miami. Została nią amerykańska tenisistka Madison Brengle, która łatwo poradziła sobie z Ludmiłą Samsonową.

Iga Świątek Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Iga Świątek
Madison Brengle (WTA 59) notuje szósty występ w Miami i po raz drugi awansowała do III rundy (2016). W piątek Amerykanka pokonała 6:4, 6:0 Ludmiłę Samsonową (WTA 30). W pierwszym secie reprezentantka gospodarzy dwa razy przegrywała ze stratą przełamania. Z 0:2 wyszła na 3:2, a później od 3:4 zdobyła trzy kolejne gemy. W drugiej partii dominowała na korcie i oddała w niej rywalce zaledwie sześć z 30 punktów.

W trwającym 68 minut meczu Brengle dwa razy oddała podanie, a sama wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Jej łupem padło 60 z 98 rozegranych punktów (61,2 proc.).

Tenisistki te spotkały się po raz drugi w 2022 roku. W styczniu w Melbourne (WTA 250) zwyciężyła Kudermetowa 6:0, 3:6, 7:5. Ich pierwszy mecz miał miejsce cztery lata temu w kwalifikacjach w Hobart i w dwóch setach wygrała Brengle.

Najlepszym wielkoszlemowym wynikiem Brengle jest IV runda Australian Open 2015. Amerykanka do tej pory osiągnęła jeden finał w WTA Tour (Hobart 2015). W rankingu najwyżej znalazła się na 35. miejscu. Może się pochwalić czterema zwycięstwami nad tenisistkami z Top 10. Brengle dwa razy pokonała Petrę Kvitovą (Stuttgart 2015, Dubaj 2016) oraz po razie wygrała z Sereną Williams (Auckland 2017) i Sofią Kenin (Wimbledon 2021).

Świątek i Brengle zmierzą się po raz trzeci. W 2018 roku w Charleston (ITF z pulą nagród 80 tys. dolarów) zdecydowanie lepsza była Amerykanka (6:1, 6:1). W ubiegłym sezonie w Adelajdzie z wygranej cieszyła się Polka (6:3, 6:4). Do ich starcia w Miami dojdzie w niedzielę.