Alexander Zverev pokonany. Będzie niespodziewany półfinał

Alexander Zverev w dwóch setach przegrał z Casperem Ruudem w ćwierćfinale turnieju ATP Masters 1000 w Miami. Tym samym w dolnej części drabinki dojdzie do niespodziewanego półfinału - pojedynku Norwega z Francisco Cerundolo.

Marcin Motyka
Alexander Zverev PAP/EPA / ERIK S. LESSER / Na zdjęciu: Alexander Zverev
Casper Ruud od początku turnieju ATP Masters 1000 w Miami imponował formą. W drodze do ćwierćfinału Norweg stracił ledwie 15 gemów. W środową noc w spotkaniu o awans do 1/2 finału zmierzył się z Alexandrem Zverevem. Nie był faworytem, ale znów rozegrał doskonały mecz i niespodziewanie zwyciężył 6:3, 1:6, 6:3.

Ruud szybko narzucił własne warunki gry. Już przy stanie 2:1 wywalczył przełamanie, następnie podwyższył prowadzenie na 3:1, by wygrać pierwszego seta 6:3. Druga partia miała jednak zgoła odmienny przebieg. Zverev uchwycił właściwy rytm i od wyniku 1:1 zdobył pięć gemów z rzędu.

Przed rozpoczęciem decydującej odsłony Ruud poprosił o interwencję medyczną. Pomoc fizjoterapeuty okazała się mu bardzo przydatna. Norweg wrócił na poziom, jaki prezentował w pierwszym secie. Znów był bardzo regularny w grze z linii końcowej i skutecznie serwował.

To przełożyło się na obraz meczu. W drugim gemie po udanym ataku przy siatce tenisista z Oslo zdobył przełamanie. Tej przewagi już nie stracił. Konsekwentnie utrzymywał własny serwis, a zwycięstwo w meczu przypieczętował asem.

Tym samym Ruud zrewanżował się Zverevowi za dwie zeszłoroczne porażki w Cincinnati i w Paryżu. Zarazem pierwszy raz w karierze znalazł się w 1/2 finału imprezy rangi Masters 1000 rozgrywanej na kortach twardych.

23-latek z Oslo o finał zagra z rewelacją turnieju, Francisco Cerundolo, 103. tenisistą rankingu i debiutantem na tym poziomie zawodów złotej serii. Będzie to pierwszy mecz pomiędzy tymi tenisistami.