W meczu z Hurkaczem Rosjanin słaniał się na nogach. Już wiadomo, dlaczego

Rosjanin Danił Miedwiediew, który ostatnio przegrał z Hubertem Hurkaczem, musiał poddać się operacji, która wyłączy go na dłuższy okres. Tenisista zabrał głos w mediach społecznościowych.

Karol Wasiek
Danił Miedwiediew w meczu z Hubertem Hurkaczem w Miami PAP/EPA / ERIK S. LESSER / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew w meczu z Hubertem Hurkaczem w Miami
- W ostatnich miesiącach miałem małe problemy z przepukliną. Po konsultacjach zdecydowałem się wykonać mały zabieg, aby rozwiązać problem - napisał Danił Miedwiediew na Twitterze.

- Prawdopodobnie będę nieaktywny przez następne 1-2 miesiące. Będę ciężko pracował, aby wkrótce wrócić na kort - dodał.

Rosjanin jest już po zabiegu, wrzucił też zdjęcie ze szpitala. Tenisista oglądał mecz... Premier League, w którym Liverpool FC pokonał Watford FC 2:0.

W czwartek Danił Miedwiediew rywalizował z Hubertem Hurkaczem w ATP Miami. Polak pokonał go 7:6(7), 6:3. Miedwiediew jest mistrzem US Open 2021 oraz finalistą Australian Open 2021 i 2022.

W trakcie II seta wicelider rankingu sprawiał wrażenia słabnącego fizycznie. Po siódmym gemie poprosił nawet o interwencję medyczną i przyjął jakąś tabletkę, którą dał mu turniejowy lekarz. Nogi Miedwiediewa funkcjonowały coraz gorzej. Tymczasem Hurkacz był świeży i pokazał taktyczną dojrzałość.

W trwającym dwie godziny i trzy minuty meczu Hurkacz zaserwował pięć asów, a Miedwiediew popełnił sześć podwójnych błędów. Polak zdobył 34 z 46 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obronił trzy z czterech break pointów i wykorzystał trzy z 14 szans na przełamanie. Wyrównał na 2-2 bilans spotkań z Miedwiediewem.