Dreszczowiec wyłonił kolejną rywalkę Magdaleny Fręch. Dwa oblicza Alize Cornet

Kaia Kanepi odrodziła się w ponad trzygodzinnym maratonie z Amerykanką Shelby Rogers w turnieju WTA 500 w Charleston. Estońska tenisistka będzie kolejną rywalką Magdaleny Fręch. Dwa oblicza zaprezentowała Francuzka Alize Cornet.

Magdalena Fręch Getty Images / Aaron Gilbert/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
W Charleston rozpoczęła się 50. edycja turnieju rozgrywanego na zielonej mączce. Do II rundy niespodziewanie awansowała Magdalena Fręch. Kolejną rywalkę Polki wyłoniło spotkanie Kai Kanepi (WTA 57) z Shelby Rogers (WTA 44). Estonka odrodziła się ze stanu 6:7, 3:5 i zwyciężyła Amerykankę 6:7(2), 7:5, 6:2.

Pierwszy set Rogers zakończyła za ósmą piłką setową. Kanepi wystarczył jeden setbol do zamknięcia drugiej partii. W trzecim secie awans przypieczętowała za trzecią piłką meczową. W trwającym trzy godziny i minutę meczu Estonka obroniła 14 z 16 break pointów i wykorzystała pięć z 10 szans na przełamanie. Zdobyła o 10 punktów więcej od Rogers (121-111). Fręch po raz pierwszy zmierzy się z Estonką.

Kanepi jest byłą 15. rakietą globu. W czterech wielkoszlemowych turniejach siedem razy doszła do ćwierćfinału, w każdym co najmniej raz. Ostatni osiągnęła w tegorocznym Australian Open. Estonka w swoim dorobku ma cztery singlowe tytuły w WTA Tour. Zdobyła je w Palermo (2010), Brisbane i Estoril (2012) oraz w Brukseli (2013).

Alize Cornet (WTA 34) pokonała 6:0, 7:5 Alycię Parks (WTA 150). W pierwszym secie Francuzka oddała rywalce zaledwie pięć punktów. W drugiej partii miała bardzo duże problemy. Przegrywała 1:5, by zdobyć sześć gemów z rzędu. Amanda Anisimova (WTA 47) wróciła z 0:2 w drugim secie i wygrał 6:0, 7:5 z Sachią Vickery (WTA 244).

Shuai Zhang (WTA 41) pokonała 6:2, 6:4 Francescę di Lorenzo (WTA 199). W drugim secie Chinka odrobiła straty z 0:2. W trwającym 83 minuty meczu wykorzystała sześć z 11 break pointów. Anhelina Kalinina (WTA 42) wygrała 6:4, 6:4 z Alaksandrą Sasnowicz (WTA 51). W ciągu 97 minut Ukrainka zamieniła na przełamanie pięć z sześciu okazji. Odparła sześć z dziewięciu break pointów.

Linda Fruhvirtova (WTA 188) zwyciężyła 4:6, 6:1, 6:3 Anę Konjuh (WTA 62) po godzinie i 49 minutach. Chorwatka popełniła dziewięć podwójnych błędów. Czeszka zrobiła ich pięć. Przy swoim pierwszym podaniu zgarnęła 41 z 58 punktów. Obroniła dwa z trzech break pointów i spożytkowała cztery z ośmiu szans na przełamanie. 16-letnia Fruhvirtova w niedawnym turnieju w Miami doszła do 1/8 finału i zadebiutowała w Top 200 rankingu.

Credit One Charleston Open, Charleston (USA)