Magdalena Fręch zadebiutowała w Madrycie. Dwa sety w meczu Polki

Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Magdalena Fręch

Magdalena Fręch szybko straciła szanse na awans do turnieju głównego WTA 1000 w Madrycie. W kwalifikacjach polska tenisistka uległa w dwóch setach Kamilli Rachimowej.

We wtorek rozpoczęły się kwalifikacje do imprezy w Madrycie. Po raz pierwszy w stolicy Hiszpanii wystąpiła Magdalena Fręch (WTA 88). Polka szybko pożegnała się z szansami na awans do głównej drabinki. Przegrała 1:6, 4:6 z Kamillą Rachimową (WTA 96).

W pierwszym secie Fręch na korcie nie istniała. Dwa razy oddała w nim podanie. W drugiej partii poderwała się do walki. Z 1:3 wyszła na 4:3 i miała break pointa na 5:3. Ostatecznie trzy ostatnie gemy padły łupem Rachimowej.

W ciągu 82 minut Rachimowa obroniła dwa z trzech break pointów i wykorzystała cztery z 10 szans na przełamanie. Zdobyła 26 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wyszła na prowadzenie 2-1 w bilansie meczów z Fręch.

Rachimowa w tym roku zanotowała dwa bardzo dobre występy w turniejach rangi WTA 250. W Melbourne doszła do ćwierćfinału jako kwalifikantka, a w Bogocie osiągnęła półfinał.

Nie będzie trzeciego w tym roku występu Fręch w imprezie rangi WTA 1000. W Indian Wells awansowała do II rundy jako szczęśliwa przegrana (w decydującej rundzie kwalifikacji uległa Australijce Darii Saville). W Miami Polka przeszła dwustopniowe eliminacje.

Turniej główny w Madrycie rozegrany zostanie w dniach 28 kwietnia - 7 maja. O kolejny duży tytuł walczyć będzie Iga Świątek.