Jednostronne wieczorne mecze w Madrycie. Stefanos Tsitsipas pokazał się na głównej arenie

Środowe wieczorne mecze II rundy turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie były jednostronne. Pewne zwycięstwa odnieśli faworyzowani Stefanos Tsitsipas, Felix Auger-Aliassime i Jannik Sinner, odpadł rozstawiony Diego Schwartzman.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas PAP/EPA / CAROLINE BLUMBERG / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
W czasie gdy Real Madryt rywalizował z Manchesterem City w piłkarskiej Lidze Mistrzów, na innej sportowej arenie w Madrycie, korcie im. Manolo Santany, Stefanos Tsitsipas rozpoczął zmagania w turnieju Mutua Madrid Open. Na początek, w spotkaniu II rundy (w I rundzie miał wolny los) Grek pokonał 6:3, 6:4 Lucasa Pouille'a, posiadacza dzikiej karty.

Tsitsipas w ciągu 68 minut gry zaserwował siedem asów, wykorzystał trzy z ośmiu piłek na przełamanie i posłał 18 zagrań kończących. W 1/8 finału rozstawiony z numerem czwartym Grek zmierzy się z Grigorem Dimitrowem. Bułgar oddał tylko trzy gemy Diego Schwartzmanowi, turniejowej "13".

Jannik Sinner zapisał na swoim koncie jednego asa, pięć breaków oraz 12 uderzeń wygrywających i pokonał 6:4, 6:1 Alexa de Minaura. Tym samym 20-latek mógł cieszyć się z 100. w karierze zwycięstwa w głównym cyklu. - Mam nadzieję na jeszcze więcej zwycięstw. Będę nad tym pracował, bo po prostu lubię grać w tenisa - powiedział Włoch, cytowany przez atptour.com.

W III rundzie rozstawiony z numerem dziesiątym Sinner zagra z Felixem Augerem-Aliassime'em. Oznaczony "ósemką" Kanadyjczyk w środę potrzebował zaledwie 70 minut, by wyeliminować Cristiana Garina.

20-letni Lorenzo Musetti w konfrontacji czołowych tenisistów młodego pokolenia bez straty seta wygrał z 21-letnim Sebastianem Kordą. Kolejnym przeciwnikiem Włocha będzie Alexander Zverev, turniejowa "dwójka".