ATP Rzym. Jeden z rozstawionych zawodników odpadł. Gospodarze musieli wykazać cierpliwość

Aż do ostatniego meczu dnia z udziałem gospodarza kibice czekali na zwycięstwo Włocha w turnieju ATP w Rzymie. Stan Wawrinka z kolei wyeliminował Reilly Opelkę, jednego z rozstawionych zawodników.

Stan Wawrinka Getty Images / TPN / Na zdjęciu: Stan Wawrinka
Głównym wydarzeniem dla polskich kibiców był mecz Huberta Hurkacza. Rozpoczął on grę w Rzymie od debla. W duecie z Grigorem Dimitrowem pokonali Ivana Dodiga oraz Austina Krajicka. Był to pierwszy występ Hurkacza w parze z Bułgarem w głównym cyklu. Poradzili sobie oni mimo niepowodzenia w pierwszym secie. We wtorek Hurkacz wystartuje w singlu, a jego rywalem będzie David Goffin.

Rywalizacja w grze pojedynczej rozpoczęła się już w poniedziałek. Do wieczora gospodarze byli niezadowoleni z wyników.

Stopniowo odpadał Włoch za Włochem. Flavio Cobolli przegrał w dwóch setach z Jensonem Brooksbym, a Giulio Zeppieri z Kerenem Chaczanowem. W trzech partiach powalczył Lorenzo Sonego, ale nie sprawił niespodzianki w starciu z Denisem Shapovalovem. Awansował dopiero Fabio Fognini, który w jednym z najciekawszych zestawień rozprawił się z Dominiciem Thiemem.

Stan Wawrinka wygrał 2:1 z rozstawionym Reillym Opelką, choć rozpoczął mecz od przegranego seta. O wygranej reprezentanta Szwajcarii w drugiej partii zdecydowało przełamanie na finiszu, a w trzeciej poszedł za ciosem. Rozstawiony z numerem 14. Opelka bardzo wcześnie pożegnał się z Rzymem.

Lepiej poszło innym rozstawionym graczom, którzy startowali w poniedziałek. Poza wspomnianym już Denisem Shapovalovem, awansował Pablo Carreno-Busta po dwóch krótkich setach z Federico Delbonisem.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)