Puchar Davisa: Murray bije Przysiężnego i wyprowadza Brytyjczyków na prowadzenie

Michał Przysiężny (ATP 678) przegrał 4:6, 2:6, 4:6 z Andym Murrayem, trzecią rakietą świata w pierwszym starciu meczu Wielka Brytania - Polska w ramach barażu o utrzymanie w I Grupie Euroafrykańskiej rozgrywek Pucharu Davisa.

Krzysztof Straszak

To był najwyżej notowany rywal, z jakim kiedykolwiek mierzył się 25-letni Przysiężny, głogowianin, który przegrał czwarty raz w dwunastej potyczce najważniejszych międzypaństwowych rozgrywek. Wymieniał z Murrayem potężne piłki w pierwszym secie, tracąc raz podanie. Dwukrotnie upuścił własnego gema serwisowego w drugiej partii i po wyjściu Murraya na 4:1 (pięknym lobem) zabrakło już nadziei na niespodziankę. Przysiężny miał szansę na odrobienie szybko stracego serwisu na 3:4 w trzecim secie.

W drugim piątkowym pojedynku Jerzy Janowicz (ATP 261) będzie faworytem przeciw swojemu rówieśnikowi, Danielowi Evansowi (ATP 302), piątą rakietą Brytyjczyków.