I bądź tu rywalką! Zobacz, co zrobiła na korcie Iga Świątek (wideo)

Iga Świątek bez problemów wygrała swój pierwszy mecz turnieju WTA 1000 w Rzymie. Polka w dwóch setach pokonała Rumunkę Elenę-Gabrielę Ruse, a spotkanie zakończyła efektownym uderzeniem. Zobacz ostatnią akcję pojedynku.

Dawid Franek
ostatnia akcja Igi Świątek Twitter / WTA / Na zdjęciu: ostatnia akcja Igi Świątek
W środę Iga Świątek rozpoczęła walkę o obronę tytułu w Rzymie. Jej pierwszą rywalką była Elena-Gabriela Ruse (WTA 57). Niespodzianki nie było. Świątek wygrała z Rumunką 6:3, 6:0, co sprawia, że jest niepokonana już od 24 meczów.

O ile w pierwszym secie rywalka dwukrotnie przełamała raszyniankę i była w stanie momentami nawiązać walkę, to w drugiej partii widzieliśmy już całkowitą dominację Świątek. Pokazała to ostatnia akcja meczu.

Rumunka serwowała, ale Świątek, jak to ma w zwyczaju, świetnie zareturnowała. Jej zagranie wprawiło rywalkę w zakłopotanie, która z trudem zagrała forhendem. Wówczas nasza zawodniczka miała już otwarty kort i precyzyjnym uderzeniem zakończyła mecz.

Na Twitterze tą krótką wymianę opublikował oficjalny profil WTA. Administratorzy podkreślili, że Polka wygrywa mecze tak szybko jak to możliwe. Starcie z Ruse trwało bowiem tylko godzinę i dziewięć minut.