Set pełny napięcia. Tak zakończyła go Iga Świątek (wideo)

Sporo ponad godzinę potrwała pierwsza partia w wygranym meczu Igi Świątek z Wiktorią Azarenką. To był "morderczy maraton" dla tenisistek. Zobacz, jak reprezentantka Polski zakończyła partię.

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Tak Świątek zamknęła maratońskiego seta Twitter / Tak Świątek zamknęła maratońskiego seta
Iga Świątek rozegrała w czwartek drugi mecz w turnieju w Rzymie. Na rozgrzewkę odniosła zwycięstwo z Eleną-Gabrielą Ruse. Jak to często bywa, poprzeczka podnosiła się z dnia na dzień. Kolejną przeciwniczką była Wiktoria Azarenka rozstawiona w imprezie z numerem 16.

Polka rozpoczęła źle, ponieważ przegrała trzy gemy z rzędu, w tym dwa przy własnym podaniu. Świątek nieco podkręciła tempo i ograniczyła liczbę niewymuszonych błędów. W ten sposób Polka odwróciła wynik 0:3 na 5:3. Ostatecznie partia, w której rozegrano aż 74 piłki przy serwisie Świątek i trwała 79 minut, zakończyła się wynikiem 6:4.

Iga Świątek zakończyła partię krótką akcją. Poradziła sobie z wyrzucającym podaniem Białorusinki i returnem wywarła taką presję, że Wiktoria Azarenka wpakowała piłkę w sieć.

W drugim secie szło już nieco mniej opornie. Iga Świątek potrafiła rozstrzygać gemy wcześniej niż po maratońskich rozgrywkach na przewagi, a Wiktoria Azarenka jakby traciła energię. Polka zamknęła seta gemem na czysto na 6:1. Tym samym odniosła 25. zwycięstwo z rzędu i pozostaje w grze o tytuł w Rzymie.

Czytaj także: Rafael Nadal już nic nie musi. Hiszpan wyjawił, dlaczego wciąż występuje
Czytaj także: Czekał na zwycięstwo 15 miesięcy. "Wciąż mam w sobie ogień"

Czy Iga Świątek będzie najlepsza w turnieju WTA w Rzymie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×