Kolejna batalia Stefanosa Tsitsipasa. "Setka" Alexandra Zvereva

Stefanos Tsitsipas rozegrał kolejny trzysetowy mecz w turnieju w Rzymie. Tym razem miał trudności z Karenem Chaczanowem. Alexander Zverev pokonał Alexa de Minaura i odniósł 100. w karierze zwycięstwo w imprezach rangi ATP Masters 1000.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas PAP/EPA / JUANJO MARTIN / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Na początek występów w turnieju ATP w Rzymie Stefanos Tsitsipas po trudnej batalii i obronie dwóch meczboli pokonał Grigora Dimitrowa. W czwartek Grek miał kolejną wymagającą przeprawę. W 1/8 finału zmierzył się z Karenem Chaczanowem i znów musiał rywalizować przez trzy sety, ale ponownie zwyciężył - tym razem 4:6, 6:0, 6:3.

Po przegranym pierwszym secie Tsitsipas uchwycił znakomity rytm i wzniósł się na poziom nieosiągalny dla rywala. Od startu drugiej partii zdobył dziewięć gemów z rzędu i to okazało się decydujące dla losów meczu.

- To był wspaniały mecz. Od drugiego seta poprawiłem swoją grę. Trochę się rozluźniłem i bardziej skoncentrowałem na głębokości uderzanych piłek - mówił, cytowany przez atptour.com, Grek, który w ciągu 111 minut gry zapisał na swoim koncie osiem asów, pięć przełamań i 25 zagrań kończących.

W ćwierćfinale rozstawiony z numerem czwartym Tsitsipas zmierzy się z Filipem Krajinoviciem bądź z Jannikiem Sinnerem. - W ostatnich dwóch meczach nie było łatwo, ale znalazłem swoją drogę i to jest najważniejsze - podkreślił 23-latek z Aten.

Do 1/4 finału awansował już też oznaczony "dwójką" Alexander Zverev. Niemiec, zeszłotygodniowy finalista imprezy w Madrycie, zaserwował cztery asy, wykorzystał cztery z dziewięciu break pointów, posłał 27 uderzeń wygrywających i pokonał 6:3, 7:6(5) Alexa de Minaura.

- Zdołałem utrzymać koncentrację przez cały mecz. Próbowałem być agresywny i skutecznie serwować, bo Alex dobrze returnuje - skomentował Zverev, dla którego to 100. w karierze wygrany mecz w turniejach rangi Masters 1000.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)