"Wrzuciła wyższy bieg". Niemcy piszą o zachowaniu Świątek

Po raz kolejny Jule Niemeier postawiła trudne warunki w spotkaniu z Igą Swiątek. Polka ostatecznie nie straciła nawet seta i po dwóch godzinach zwyciężyła 6:4, 7:5 na inaugurację Australian Open. Sprawdziliśmy, co o tym meczu piszą niemieckie media.

Jakub Fordon

Bild

"Niemeier popełniła jeden lub dwa błędy za dużo. Zwłaszcza przy drugim serwisie Polki przesadzała i nie trafiała w piłkę. Świątek natomiast mądrze czekała i wykorzystała okazję, by wygrać seta 6:4" - pisze o przebiegu pierwszego seta niemiecki gazeta "Bild".

W drugiej partii Jule Niemeier prezentowała się lepiej, mając od samego początku przewagę przełamania. Jednak w kluczowym momencie Iga Świątek odrobiła stratę, poszła za ciosem i zamknęła mecz wynikiem 2:0, a także bez konieczności rozgrywania tie-breaka.

"Ma ona (Niemeier - przyp. red.) jednak duże problemy z spotkaniami, w których jest presja. Kiedy serwowała na set, straciła swoje podanie i było 5:5. To chyba zbyt mocno utkwiło w jej głowie. Pozostałe minuty należały do Świątek, która zgodnie z przewidywaniami wygrała 7:5 i awansowała do drugiej rundy" - podsumowano drugiego seta.

Czy Iga Świątek okaże się najlepsza w Australian Open?