Cały świat pisze o meczu Świątek - Osaka. Zachwytom nie ma końca

Iga Świątek zanotowała znakomity powrót w meczu z Naomi Osaką, by po 3-godzinnej walce pokonać ją 7:6(1), 1:6, 7:5. Znakomity wyczyn Polski, która w trzecim secie od stanu 2:5 wygrała pozostałe gemy, został zauważony na całym świecie.

Seweryn Czernek

L'Equipe

"Iga Świątek obroniła punkt meczowy i wydostała się z pułapki Naomi Osaki na kortach Rolanda Garrosa" - tak brzmi tytuł pomeczowej relacji na portalu lequipe.fr. Dodano również, że jest to bez wątpienia mecz tego tygodnia, o ile nie całego turnieju.

"Choć miała punkt meczowy, który Świątek obroniła znakomitym returnem bekhendowym, Osaka straciła prowadzenie. Zaczęła popełniać błędy w swoich wyborach przy raczej łatwych piłkach. Świątek wróciła do gry, wykorzystała podwójny błąd serwisowy Osaki i zaserwowała na zwycięstwo w meczu. Polka zdołała zamknąć mecz po ostatnim błędzie Osaki" - podsumowano.

Komentarze (40)
  • discoIpolo Zgłoś komentarz
    Swaiek nie wygrala . To Osaka przegrala.
      Co Ty iepszysz czlowieku Jaki caly swiaat ?
      • brak brak Zgłoś komentarz
        Kto choc troche gral w tenisa, wie, jaka jest mobilizacja przy grze z uznawanym za duzo lepszego, a czym gra z potencjalnym slabiakiem. Osaka mogla rozegrac mecz zyciia a Iga mecz koszmar.
        • Z ukosa Zgłoś komentarz
          Wierzycie że można przegrać seta 6:1 i wygrać następnego przegrywając 2:5...? obudźcie się ...to układ!!!
            Wygrała bo Japonka się podłożyła...Nie ma takich cudów by wygrać seta 6:1 i przegrać kolejnego , prowadząc 5:2...Pytanie tylko po co ten "cyrk".? ale o tym wiedzą tylko obie
            Czytaj całość
            panie.
            • Adam Borcz Zgłoś komentarz
              Iga udowodniła jak ważna jest psychika, bo umiejętności Igi każdy zna, jeden z piękniejszych meczy ostatnich lat- Gratulacje!!!!
              • Martin44 Zgłoś komentarz
                Iga nie ważne kto o tobie co wypisuje dla mnie byłaś zaje… zawsze będziesz wielka , trzymasz poziom przez tyle lat, szacun z emigracji
                • Anna Kędroń Zgłoś komentarz
                  Posługujcie sie swoim rozumem bo po to go macie , to nie był wyśmienity mecz naszj Igi Iga gra nie równo odbiory jej są przewidywalne zupełny brak gry po lini tylko przekatne ,
                  czasem gra na wysokim poziomie a nastepnym razem jak sześćdziesiątka w rankingu to są zbyt wielkie wachania aby być jedynką jej zmorą bedzie Rybakina i od czasu Sabalenka 3 miejsce to tylko kwestia czasu
                  • zbyszekM Zgłoś komentarz
                    Cały świat jest zachwycony wyczynem Igi , tylko nikt nie zadaje sobie pytanie jakim kosztem emocjonalnym ona to zrobiła. Po meczu bardzo długo płakała i była załamana
                      Błąd Igi w meczu polegał również na tym że Iga nie podeszła do spotkania z Osaką na poziomie Sabalenki czy Rybakiny , a jakby grała z nowicjuszką. Przerzucała piłki pod rakietę
                      Osaki a ta ganiała Igą po kortach mocnymi uderzeniami. Ponadto Iga mimo że jest bardzo dobrze przygotowana kondycyjnie , nie potrafi grać mową ciała i jej odbicia są w większości sygnalizowane i odbierane przez rywalki
                        Sabalenka potrafi się zrelaksować i korzystać z wolnego czasu aby odpocząć psychicznie a Iga w wolnym czasie poddana jest kasowaniem pieniędzy za reklamy. To nie jest odpoczynek
                          Iga zmęczona psychicznie turniejami. jeżeli nie zrobi sobie odpoczynku półrocznego omijając jeden turniej to może być z nią źle. Wcale bym się nie zdziwił jakby teraz po tym
                          spotkaniu podjęła decyzją o wycofaniu się z turnieju. Jeżeli dobrnie do końca to wcale się nie zdziwię jak sama podejmie decyzję o przerwie w najbliższych turniejach. Ona musi odpocząć żeby później dalej wygrywać. Jeżeli tego nie zrobią to będzie źle
                          • jk323 Zgłoś komentarz
                            Tylko się nieco boję, czy Polka kondycyjnie wytrzyma - tyle gemów to jakby jednego dnia-dwa mecze rozegrała.