Magda Linette piątą reprezentantką Polski, która zagra z Wiktorią Azarenką

W wielkanocną niedzielę dojdzie do konfrontacji Wiktorii Azarenki z Magdą Linette w III rundzie turnieju WTA Premier Mandatory w Miami. Białorusinka do tej pory na zawodowych kortach zmierzyła się z czterema innymi reprezentantkami Polski.

Łukasz Iwanek
Łukasz Iwanek

Marta Leśniak i Joanna Sakowicz

Wiktoria Azarenka sezon rozpoczęła od bardzo mocnego uderzenia. Wygrała 17 z 18 meczów i wywalczyła tytuły w Brisbane i Indian Wells. Dzięki triumfowi w Kalifornii wróciła do Top 10 rankingu, gdzie po raz ostatni była latem 2014 roku. W wielkanocną niedzielę Białorusinka zmierzy się z Magdą Linette o IV rundę turnieju w Miami.

Poznanianka będzie piątą reprezentantką Polski, która zagra z Azarenką. W 2004 roku Białorusinka przegrała 1:6, 5:7 z Martą Leśniak w I rundzie turnieju ITF w chorwackim Bol. Dwa lata później zawodniczka urodzona w Mińsku pokonała 3:6, 6:3, 6:0 Joannę Sakowicz (na zdjęciu pierwsza z prawej) w decydującej rundzie kwalifikacji do Rolanda Garrosa. W kolejnych latach Azarenka mierzyła się już tylko z siostrami Radwańskimi.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Magda Linette zostanie trzecią polską pogromczynią Wiktorii Azarenki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (0)