Kubot - Mayer na żywo!

Relację prowadzi : autor:
7:6(1), 6:4 - Polak wieńczy dzieło kapitalnym bekhendowym drop szotem! Gem, set i mecz Łukasz Kubot!
Skomentuj 7
Zobacz więcej komentarzy (4)
Dziękujemy, że byli państwo razem z nami przy okazji meczu Kubota, ale to nie koniec tenisowego maratonu. W dniu dzisiejszym zapraszamy państwa jeszcze na dwie relacje żywo - z meczów Katarzyny Piter i Jerzego Janowicza!
Skomentuj 0
Łukasz Kubot pokonał Floriana Mayera 7:6(1), 6:4 i awansował do II rundy turnieju ATP World Tour 250 w Wiedniu. O ćwierćfinał Polak spotka się z rozstawionym z numerem trzecim Fabio Fogninim.
Skomentuj 1
W trwającym 82 minuty spotkaniu Kubot zaserwował 10 asów, Mayer miał ich 5. Polak zgarnął 32 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu, a przy drugim podaniu rywala 15 z 27. Wykorzystał dwa z sześciu break pointów, sam oddając podanie tylko raz, na początku II seta. W sumie łupem Łukasza padło 73 ze 138 rozegranych punktów.
Skomentuj 0
Kubot zaimponował wspaniałym returnem (szczególnie w tie breaku I seta, gdy poczęstował rywala całą serią nadzwyczajnych returnów) i konsekwencją w grze oraz był nadzwyczaj regularny. Dobrze serwował i mieszał grę, trochę poprzebijał z Niemcem od czasu do czasu, ale długich wymian było jak na lekarstwo, bo obaj dążyli raczej do szybkiego rozstrzygania akcji. Więcej argumentów miał Kubot, który był skuteczny w zagrywaniu piłek z głębi kortu oraz w akcjach przy siatce. Polak w II secie wrócił z 0:3 i przerwał serię czterech z rzędu porażek w I rundzie.
Skomentuj 0
*7:6(1), 5:4 - As i trzy meczbole!
Skomentuj 0
  • *7:6(1), 5:4 - Wspaniały bekhendowy wolej Polaka. Kros bekhendowy wymuszający błąd i 30-0.
    Skomentuj 0
    *7:6(1), 5:4 - Kubot uzyskuje drugiego break pointa i wykorzystuje go odwrotnym krosem forhendowym wymuszającym błąd!
    Skomentuj 1
    7:6(1), 4:4* - Dobry return Polaka, po czym bekhendowy wolej, ale czujny Niemiec popisuje się minięciem forhendowym po krosie.
    Skomentuj 1
    7:6(1), 4:4* - Lob Mayera ląduje poza kortem i break point!
    Skomentuj 0
    7:6(1), 4:4* - Potężny return forhendowy po krosie Kubota. Błąd bekhendowy Polaka, 15-15. Jeszcze jeden dobry return, wypad do siatki, solidny wolej Łukasza, a minięcie Mayera nieudane.
    Skomentuj 0
    7:6(1), 4:4* - Kubot ładną akcję kończy bekhendem po linii. Bekhend Mayera ląduje daleko poza kortem i gem dla Polaka.
    Skomentuj 0
    *7:6(1), 3:4 - Zniwelowany świetnym serwisem.
    Skomentuj 0
    *7:6(1), 3:4 - Polak pakuje forhend w siatkę i break point dla Niemca.
    Skomentuj 0
    *7:6(1), 3:4 - Wygrywający, głęboki serwis na forhend rywala. Kubot wyrzuca smecza i 30-30.
    Skomentuj 0
    *7:6(1), 3:4 - Bekhend Mayera poza kortem, 15-0. Podwójny błąd Kubota i 15-15.
    Skomentuj 0
    *7:6(1), 3:4 - Kros forhendowy Kubota poza kortem. Gema do 15 Mayer kończy wygrywającym drugim serwisem.
    Skomentuj 0
    7:6(1), 3:3* - Kubot wyrzuca bekhendowy return. Forhend Mayera ląduje w korytarzu deblowym.
    Skomentuj 1
    7:6(1), 3:3* - As Polaka, 40-0. I gem na sucho zakończony wygrywającym serwisem.
    Skomentuj 1
    • skakun Zgłoś komentarz
      Po zapaści z początku drugiego seta Łukasz wrócił na właściwe tory. Ognia!
      *7:6(1), 2:3 - Wspaniała akcja Kubota zakończona stop wolejem. Świetny serwis i 30-0.
      Skomentuj 0
      *7:6(1), 2:3 - Wykorzystany już pierwszy i strata przełamania odrobiona!
      Skomentuj 0
      7:6(1), 1:3* - Świetna akcja Kubota rozpoczęta potężnym returnem, a zakończona krosem forhendowym. Wolej Mayera i 15-15. Świetny return Polaka. Odwrotny forhend na linię i dwa break pointy!
      Skomentuj 1
      7:6(1), 1:3* - Mayer popełnia forhendowy błąd i gem dla Kubota.
      Skomentuj 0
      *7:6(1), 0:3 - Po świetnym serwisie, Kubot popełnia podwójny błąd, 40-15. Za krótki forhend Polaka i skuteczne minięcie po krosie w wykonaniu Niemca, 40-30.
      Skomentuj 0
      *7:6(1), 0:3 - Kończący kros forhendowy Kubota. Polak po zagraniu bekhendowego slajsa biegnie do siatki, Mayer próbuje minięcia forhendowego po krosie, ale nie trafia w kort, 30-0.
      Skomentuj 0
      *7:6(1), 0:3 - Znakomita kombinacja dwóch krosów w wykonaniu Niemca - bekhendowego i forhendowego. Kubot wyrzuca forhend i gem dla Mayera.
      Skomentuj 0
      7:6(1), 0:2* - Wygrywający serwis Niemca. Wspaniały forhendowy return Polaka, 15-15.
      Skomentuj 0
      7:6(1), 0:2* - Forhend Polaka daleko poza kortem i przełamanie.
      Skomentuj 0
      *7:6(1), 0:1 - Polak wyrzuca prosty forhend, 30-30. Ostry bekhend po krosie Mayera i Kubot wyrzuca woleja, break point.
      Skomentuj 0
      *7:6(1), 0:1 - Kubot wyrzuca forhend. Świetny slajs Polaka i wieńczący akcję bekhendowy wolej tyłem do siatki, 30-15.
      Skomentuj 0
      *7:6(1), 0:1 - Mayer utrzymuje podanie na sucho, ostatni punkt zdobywa wygrywającym serwisem.
      Skomentuj 0
      7:6(1) - Fantastycznego tie breaka Kubot kończy odwrotnym krosem forhendowym! Gem i I set Łukasz Kubot!
      Skomentuj 2
      6-1 Fantastyczny return i piłki setowe!
      Skomentuj 3
      5-1 Kubot coraz bliżej seta!
      Skomentuj 0
      4-1 Wspaniała akcja Polaka - stop wolej i wieńczący bekhendowy wolej grany tyłem do siatki.
      Skomentuj 0
      *6:6 - Gem na sucho zwieńczony przez Mayera asem.
      Skomentuj 0
      6:5* - Efektowny kros forhendowy Mayera. Return bekhendowy Kubota poza kortem. Wygrywający serwis Niemca.
      Skomentuj 0
      6:5* -Kubot psuje slajsa, ale po chwili gema do 30 finalizuje szybką akcją wyrzucający serwis-forhend przy siatce.
      Skomentuj 0
      *5:5 - Potężny drugi serwis Kubota i wykończenie akcji krosem forhendowym. Minięcie bekhendowe po linii w wykonaniu Mayera, 30-15.
      Skomentuj 0
      *5:5 - Kubot psuje jeszcze jednego woleja, a następnie wyrzuca krosa forhendowego i gem na sucho dla Mayera.
      Skomentuj 0
      5:4* - Wygrywający serwis Mayera. Nieudany wypad do siatki Kubota - wolej poza kortem.
      Skomentuj 0
      5:4* - Potężny kros forhendowy Polaka wymuszający błąd. Piękne minięcie forhendowe po krosie w wykonaniu Niemca, 40-30. Kubot wieńczy gema fantastycznym serwisem.
      Skomentuj 0
      *4:4 - Kubot próbuje akcji drop szot-lob, ale lob ląduje poza kortem, 15-15. Wygrywający serwis Polaka.
      Skomentuj 0
      *4:4 - Asem Mayer wychodzi na przewagę. Kubot wyrzuca return i Niemiec utrzymuje podanie po obronie dwóch break pointów.
      Skomentuj 0
      4:3* - Kubot ma break pointa, ale Mayer odpiera go asem. Wspaniały return Polaka i break point! I znowu as Niemca, równowaga.
      Skomentuj 0
      4:3* - Fenomenalny return bekhendowy po krosie Kubota, 30-30.
      Skomentuj 0
      4:3* - Mayer wyrzuca prosty forhend. Kubot gra slajsa, a następnie woleja, ale Mayer popisuje się skutecznym lobem.
      Skomentuj 0
      4:3* - Kubot gema do 15 kończy asem.
      Skomentuj 1
      *3:3 - Po zagraniu ostrego krosa forhendowego Kubot udaje się do siatki, a minięcie Mayera jest nieudane. Efektowny bekhend po linii Niemca, 40-15.
      Skomentuj 0
      *3:3 - Świetne dwa woleje Kubota - bekhendowy po krosie i kończący akcję forhendowy, 15-0. Znakomity serwis Polaka.
      Skomentuj 0
      *3:3 - Dwa kolejne punkty dla Mayera, który po obronie break pointa gema kończy krosem forhendowym.
      Skomentuj 0
      3:2* - Kubot uzyskuje break pointa, ale Mayer odpiera go wygrywającym serwisem.
      Skomentuj 0
      3:2* - Wygrywający serwis Mayera. Kończący return forhendowy Kubota i równowaga.
      Skomentuj 0
      3:2* - Wygrywający serwis Mayera. Serwis Niemca na środek kortu i przestrzelony return przez Kubota. Podwójny błąd Floriana. Głęboki bekhend Kubota wymuszający błąd i równowaga.
      Skomentuj 1
      3:2* - Kubot psuje bekhendowego drop szota. Potężny forhendowy return Kubota, 15-15.
      Skomentuj 0
      3:2* - Kubot ofensywną akcję kończy smeczem wymuszającym błąd. Asem Polak wieńczy gema na sucho.
      Skomentuj 0
      *2:2 - Głęboki serwis na bekhend Mayera, którego return ląduje w siatce. Znakomity bekhendowy drop szot Polaka, 30-0.
      Skomentuj 0
      *2:2 - Kubot wyrzuca prosty return. Mayer gema na sucho finalizuje asem.
      Skomentuj 0
      2:1* - Świetna akcja Mayera z bekhendowym slajsem i wieńczącym stop wolejem. Wygrywający serwis Niemca.
      Skomentuj 0
      2:1* - Na bekhendowego slajsa Kubota Mayer odpowiada przestrzeleniem bekhendu po krosie i gem dla Polaka.
      Skomentuj 0
      *1:1 - Kubot serwuje asa. Kolejny tani punkt Polaka, zdobyty wygrywającym serwisem i 40-0. Łukasz wyrzuca forhend, a następnie pakuje piłkę w siatkę, 40-30.
      Skomentuj 0
      *1:1 - Wygrywający serwis Mayera. Skuteczny wypad do siatki Niemca, gra długiego woleja bekhendowego, a minięcie forhendowe po krosie w wykonaniu Kubota nieudane. Gem dla Floriana.
      Skomentuj 0
      1:0* - Dobry serwis Mayera. Ładna akcja Kubota zwieńczona kombinacją odwrotnego forhendu i woleja bekhendowego, równowaga.
      Skomentuj 0
      1:0* - Mayer popełnia podwójny błąd, a następnie psuje drop szota, 30-30.
      Skomentuj 0
      1:0* - Wygrywający serwis Mayera, a następnie minięcie forhendowe po krosie w wykonaniu Niemca.
      Skomentuj 0
      1:0* - Polak posyła asa, a następnie wygrywającym serwis. Jeszcze jeden wygrywającym serwis i gem dla Kubota.
      Skomentuj 2
      *0:0 - Mayer ładną akcję kończy krosem forhendowym. Kubot popełnia podwójny błąd, 15-30.
      Skomentuj 0
      Od serwisu zaczyna Polak.
      Skomentuj 0
      Przypominamy, że gwiazdka zawsze stoi przy zawodniku serwującym, a wynik podajemy od strony Polaka. Przykładowy zapis 6:2, 4:3* oznacza, że Kubot wygrał I seta 6:2, a w ósmym gemie II partii podaje Mayer.
      Skomentuj 3
      Tenisiści są już na korcie i przeprowadzają rozgrzewkę.
      Skomentuj 0
      Skomentuj 0
      Od godz. 15:00 zapraszamy na relację na żywo z meczu I rundy turnieju ATP World Tour 250 rozgrywanego na kortach twardych w Wiedniu pomiędzy Łukaszem Kubotem a Florianem Mayerem.