Li - Cibulkova na żywo!

Relację prowadzą : autor:
Marcin Motyka
autor:
Rafał Smoliński
Na Li mistrzynią Australian Open 2014. Kończmy naszą relację z finału gry singlowej kobiet, ale już za kilka minut zapraszamy na relację z finału gry podwójnej mężczyzn, w której o wielkoszlemowy triumf powalczy Łukasz Kubot. Polak i Szwed Robert Lindstedt zmierzą się z duetem Eric Butorac / Raven Klaasen.
Skomentuj 0
- Byłam bardzo blisko, a w końcu mi się udało - mówiła Na Li, wspominając o dwóch przegranych finałach Australian Open. Chinka znów wykazała się niebanalnym poczuciem humoru, m.in. doceniając zasługi swojego męża.
Skomentuj 0
- Mam za sobą fantastyczne dwa tygodnie mojego życia. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę tutaj reprezentować Słowację. Australian Open to mój ulubiony Wielki Szlem - mówiła ocierając łzy Dominika Cibulkova, dziękując za wszystko swojemu zespołowi, sponsorom, kibicom i gratulując rywalce.
Skomentuj 0
Nagrodę dla przegranej w finale odebrała Dominika Cibulkova.
Skomentuj 0
Na Rod Laver Arena właśnie rozpoczyna się ceremonia dekoracji finalistek kobiecego Australian Open.
Skomentuj 0
Statystyki mówią same za siebie!
Skomentuj 1
 • To drugie w karierze mistrzostwo wielkoszlemowe dla Na Li. W 2011 roku triumfowała w Roland Garros. Chinka ma na koncie także dwa przegrane finały Australian Open.
  Skomentuj 0
  Na Li - Dominika Cibulková 7:6(3), 6:0 - Forhend Dominiki Cibulkovej frunie w aut i Na Li wygrywa finał Australian Open!
  Skomentuj 3
  Na Li - Dominika Cibulková 7:6(3), 5:0* - Dwie piłki na wagę triumfu w Australian Open dla Li!
  Skomentuj 0
  Na Li - Dominika Cibulková 7:6(3), 5:0* - Już chyba nic nie uratuje Cibulkovej. Li wygrywa własne podanie ze stanu 0-30 i jest o krok od triumfu w Australian Open.
  Skomentuj 0
  Na Li - Dominika Cibulková *7:6(3), 4:0 - Kapitalny return po krosie i przełamanie dla Chinki!
  Skomentuj 1
  Na Li - Dominika Cibulková 7:6(3), 3:0* - Ostrzał z linii końcowej w wykonaniu Li i piłka na przełamanie!
  Skomentuj 1
  Na Li - Dominika Cibulková 7:6(3), 3:0* - Przejęła całkowitą kontrolę na placu gry Chinka. Czwarty gem zdobyty z rzędu i komfortowe prowadzenie w drugim secie.
  Skomentuj 1
  Na Li - Dominika Cibulková *7:6(3), 2:0 - Podobnie jak w poprzednim gemie Słowaczka prowadziła 30-0, ale Chinka zdobyła cztery kolejne piłki z rzędu i uzyskała przełamanie.
  Skomentuj 0
  A oto i pełne statystyki I seta.
  Skomentuj 0
  Na Li - Dominika Cibulková 7:6(3), 1:0* - Przegrywała 0-30 przy własnym podaniu Chinka, ale zdobyła cztery punkty z rzędu i nie dała się przełamać.
  Skomentuj 1
  • WTA-man Zgłoś komentarz
   od tie-breaka zaczęła się jakaś gra, Li nawet z forhendu zaczęła trafiać, tak jak myślałem, po wygraniu seta Li podniesie poziom i odjedzie, Dominika nie wykorzystała szansy przy
   Czytaj całość
   prowadzeniu i rozregulowanej Chince
   Na Li - Dominika Cibulková *7:6(3), 0:0 - Nieczysty forhend Dominiki Cibulkovej i Na Li po 70 minutach zapisuje na swoje konto pierwszą partię wielkiego finału.
   Skomentuj 2
   Na Li - Dominika Cibulková *6:3 (6-3) - Zaatakowała przy siatce Li, ale zagrała nie najlepszego woleja i Słowaczka popisała się minięciem. Ale po chwili błąd Cibulkovej i setbole dla Chinki.
   Skomentuj 0
   Na Li - Dominika Cibulková 6:6* (5-2) - Przerwała wymianę Li, poprosiła o sprawdzenie, nie miała racji i punkt idzie na konto Słowaczki.
   Skomentuj 0
   Na Li - Dominika Cibulková *6:6 (5-1) - Wygrywający serwis Li.
   Skomentuj 0
   Na Li - Dominika Cibulková *6:6 (4-1)- Kolejny mini break dla Chinki.
   Skomentuj 0
   Na Li - Dominika Cibulková 6:6* (3-1) - Świetna wymiana, zakończona drajwem z forhendu przez Li.
   Skomentuj 0
   Na Li - Dominika Cibulková 6:6* (2-1) - Odgryzła się Cibulkova i teraz ona zagrała winnera po linii.
   Skomentuj 0
   Na Li - Dominika Cibulková *6:6 (2-0) - Kończący bekhend po linii Chinki.
   Skomentuj 0
   Na Li - Dominika Cibulková *6:6 (1-0) - Znakomity return Li i mini break.
   Skomentuj 0
   Na Li - Dominika Cibulková 6:6 - Przełamanie powrotne i o losach pierwszego seta zadecyduje tie break.
   Skomentuj 1
   Na Li - Dominika Cibulková *6:5 - Zmarnowany setbol przez Li, a następnie break pointa dla Cibulkovej
   Skomentuj 0
   Na Li - Dominika Cibulková *6:5 - Li obroniła break pointa znakomitym forhendem, a po błędzie rywalki ma setbola.
   Skomentuj 2
   Na Li - Dominika Cibulková *6:5 - Popsuła woleja Chinka i Cibulkova ma piłkę na odrobienie strat.
   Skomentuj 0
   Na Li - Dominika Cibulková *6:5 - Głęboki return Chinki przynosi jej przełamanie. Po przerwie ubiegłoroczna finalistka będzie serwować, by wygrać pierwszego seta.
   Skomentuj 1
   Na Li - Dominika Cibulková 5:5* - Dwa wygrywające bekhendy Li, podwójny błąd serwisowy Cibulkiovej i dwa break pointy dla Chinki.
   Skomentuj 0
   Na Li - Dominika Cibulková 5:5* - Wciąż na Rod Laver Arena dominują błędy. Li wykonała zadanie, nie dała się przełamać, kończąc gema pierwszym asem serwisowym w całym meczu.
   Skomentuj 0
   Na Li - Dominika Cibulková *4:5 - Niewyobrażalną ilość błędów ze strony forhendowej popełnia Li. Słowaczka oddaliła break pointa, utrzymała podanie i jest bliżej zwycięstwa w pierwszym secie.
   Skomentuj 1
   • WTA-man Zgłoś komentarz
    Dominika gra frajersko, Li ma tak rozregulowany celownik że wystarczy ją ruszyć a nie na środek dawać, myślę że jednak Chinka w 2 setach, w końcu zatrybi a wtedy będzie po Słowaczce,
    Czytaj całość
    przy 5-4 Domi powinna zaryzykować
    Na Li - Dominika Cibulková 4:4* - Niezwykle istotny, długi, a być może i kluczowy gem pierwszego seta przynosi break pointa Chince.
    Skomentuj 0
    Na Li - Dominika Cibulková 4:4* - Dzielnie broniła się przed ostrzałem rywalki Cibulkova, ale Li doprowadziła do wyrównania.
    Skomentuj 2
    • Jankus Zgłoś komentarz
     ...ale za to to ona właśnie przyśpiesza i wywiera presję. Li Na właściwie tylko kontruje i często się spóźnia. Tak to przynajmniej wygląda od jakichś czterech gemów.
     • WTA-man Zgłoś komentarz
      jeśli Li przegra tego seta to w drugim pokaże, nie wierzę żeby grała taki piach cały mecz, a Domi w ogóle nie gra po rogach prawie
      Na Li - Dominika Cibulková *3:4 - Po przełamaniu, pewnie wygrany gem serwisowy przez Słowaczkę do 15, która obejmuje pierwsze w meczu prowadzenie.
      Skomentuj 2
      • WTA-man Zgłoś komentarz
       Stres zabija tenis, wychodzi na to że jak nie gra Serena-Vika to nerwy zjadają obydwie finalistki, dno i 5 metrów mułu, usztywniona jedna i druga, każda piłka za długa i podwójne, aż
       Czytaj całość
       zęby bolą, żadna nie powinna dostać tego seta
       • Jankus Zgłoś komentarz
        No spycha Cibulkova Li Na. Jeśli tak dalej pójdzie, to nie wiadomo, czy to się nie skończy po dwóch setach. Koncertowy gem Dominiki.
        Na Li - Dominika Cibulková 3:3* - Dwa podwójne błędy serwisowe z rzędu i Li oddaje własne podanie.
        Skomentuj 0
        Na Li - Dominika Cibulková *3:2 - Fantastyczna wymiana, złożona z 22 uderzeń, i wygrana przez Słowaczkę w pierwszym punkcie, w kolejnych błędy Li. Premierowe piłki na przełamanie dla Cibulkovej.
        Skomentuj 0
        Na Li - Dominika Cibulková *3:2 - Koszmarny gem z obu stron. Słowaczka popełniła dwie niewymuszone pomyłki, a Li odwdzięczyła się czterema błędami własnymi.
        Skomentuj 1
        • Jankus Zgłoś komentarz
         Cibulkova przy stanie 2-3* zupełnie bez strachu. Znalazła chyba odpowiednią długość piłek. Coraz bardziej wygląda na świetnie przygotowaną do tego meczu.
         Na Li - Dominika Cibulková 3:1* -Głębszą i mocniejszą piłką operuje Chinka i dodatkowo sprzyja jej szczęście. Trzy uderzenia wygrywające, błąd Słowaczki i Li podwyższa prowadzenie.
         Skomentuj 1
         • Jankus Zgłoś komentarz
          Li Na dobrze amortyzuje ostrzejsze uderzenia Dominiki, co zmusza ją do uderzania jeszcze mocniej, z jeszcze większym ryzykiem. W ogóle siła zagrań jest dość duża i mnie ta liczba
          Czytaj całość
          niewymuszonych błędów nie dziwi.
          Na Li - Dominika Cibulková *2:1 -Ważny gem dla Cibulkovej. Słowaczka obroniła dwa break pointy i otworzyła wynik po swojej stronie.
          Skomentuj 0
          Na Li - Dominika Cibulková 2:0* -Wyrzuciła bekhend poza kort Słowaczka i break point dla Li.
          Skomentuj 2
          Na Li - Dominika Cibulková 2:0* -Agresywna gra z obu stron, ale to Cibulkova popełnia o wiele więcej błędów i znów break point dla Li, którego Słowaczka jednak obroni wykorzystując nieudany atak przy siatce rywalki.
          Skomentuj 0
          Na Li - Dominika Cibulková 2:0* - Pewnie wygrany gem serwisowy przez Chinkę, która podwyższa prowadzenie.
          Skomentuj 0
          Na Li - Dominika Cibulková *1:0 - Przełamanie dla Li już w gemie otwarcia! Słowaczka przy break poincie popełniła podwójny błąd serwisowy.
          Skomentuj 0
          Na Li - Dominika Cibulková 0:0 - Już gem otwarcia przynosi break pointa dla Chinki.
          Skomentuj 0
          Zaczynamy! Serwuje Słowaczka!
          Skomentuj 0
          Tenisistki są już na korcie. Trwa rozgrzewka.
          Skomentuj 0
          Będzie to piąta konfrontacja pomiędzy Li a Cibulkovą. Chinka jeszcze nigdy nie przegrała ze Słowaczką, w poprzednich meczach tracąc ledwie jednego seta.
          Skomentuj 0
          Dla Dominiki Cibulkovej, półfinałowej pogromczyni Agnieszki Radwańskiej, to debiut w wielkoszlemowym finale. Natomiast Na Li, mistrzyni Rolanda Garrosa sprzed trzech lat, po raz trzeci wystąpi w meczu o tytuł w Australian Open.
          Skomentuj 3
          Po dwóch latach panowaniach Wiktorii Azarenki, korty Melbourne Park będą mieć nową królową. W finale tegorocznej edycji Australian Open Na Li zagra z Dominiką Cibulkovą.
          Skomentuj 0
          Od godz. 9:30 zapraszamy na relację na żywo z meczu finałowego wielkoszlemowego Australian Open 2014 pomiędzy Na Li a Dominiką Cibulkovą.
          Skomentuj 2