Turniej ATP w Rzymie, I runda: Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Marcin Motyka
Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow 3:6, 6:7(4) - Gem, set i mecz Grigor Dimitrow. Bułgar bez straty seta wygrał mecz I rundy turnieju ATP w Rzymie z Jerzym Janowiczem.
Skomentuj 0
Dziękujemy Państwu za obecność podczas naszej relacji z meczu Jerzego Janowicza. Łodzianin nie zdołał pokonać Grigora Dimitrowa, ale może jutro lepiej powiedzie się Urszuli Radwańskiej, która zagra z Iriną-Camelią Begu.
Skomentuj 0
Skomentuj 0
W II rundzie Internazionali BNL d'Italia Grigor Dimitrow zagra ze zwycięzcą wieczornego meczu pomiędzy Fabio Fogninim a Steve'em Johnsonem.
Skomentuj 0
Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow 3:6, 6:6(4-6)* - Polak broni pierwszego meczbola.
Skomentuj 3
Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow 3:6, 6:6(3-6)* - Kolejny błąd i trzy meczbole dla Bułgara.
Skomentuj 0
  • Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow *3:6, 6:6(3-5) - Forhendowy błąd Janowicza i mini break dla Dimitrowa.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow *3:6, 6:6(3-4) - Przestrzelony return Polaka.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow 3:6, 6:6(3-3)* - Ależ wymiana! Dimitrow pod bandą reklamową uwijał się jak w ukropie, lecz w końcu skapitulował pod naporem ataków Janowicza.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow 3:6, 6:6(2-3)* - Wygrana wymiana przez Janowicza.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow *3:6, 6:6(1-3) - Kontra Dimitrowa i Bułgar zdobywa mini przełamanie.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow *3:6, 6:6(1-2) - Kolejny błąd, tym razem forhendowy.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow 3:6, 6:6(1-1)* - Bekhend w siatkę i głośny okrzyk frustracji Polaka.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow 3:6, 6:6(1-0)* - Atak do siatki i pierwszy punkt dla Polaka.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow *3:6, 6:6 - A więc tie break!
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow 3:6, 6:5* - Janowicz odpowiedział gemem wygranym do 30 i po raz szósty w tej partii obejmuje prowadzenie.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow *3:6, 5:5 - Dimitrow pod presją, ale ręka mu nie zadrżała i posłał dwa cudowne bekhendy. 5:5 i drugi set wchodzi w rozstrzygającą fazę.
    Skomentuj 1
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow 3:6, 5:4* - Było bardzo niebezpiecznie, ale Janowicz obronił break pointa i utrzymał podanie. Polak w drugim secie gra zdecydowanie lepiej, ale wciąż nie jest w stanie zagrozić Bułgarowi przy jego serwisie.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow *3:6, 4:4 - Na szczęście łodzianin obronił się potężnym wyrzucającym podaniem.
    Skomentuj 1
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow *3:6, 4:4 - Break point dla Dimitrowa. A Polak prowadził 30-0...
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow *3:6, 4:4 - DImitrow rozpoczął serwowanie nowym piłkami od podwójnego błędu, lecz pomógł mu w tym gemie Janowicz, obijając taśmę.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow 3:6, 4:3* - Jeden z lepszych, a być może najlepszy gem Janowicza w dzisiejszym spotkaniu. Polak fantastycznie serwował i ani na moment nie pozwolił przeciwnikowi "załapać się" na grę przy jego podaniu.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow *3:6, 3:3 - Zerwał się wiatr nad kortem centralnym w Rzymie, ale nie przeszkodziło to Bułgarowi, który utrzymał serwis do 30.
    Skomentuj 1
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow 3:6, 3:2* - Najdłuższy gem meczu wygrany przez Janowicza. Polak obronił piłkę na przełamanie i zaprezentował klika świetnych serwisów i morderczych forhendów.
    Skomentuj 1
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow *3:6, 2:2 - Break point obroniony! Polak przejął inicjatywę po świetnym serwisie i wygrał wymianę.
    Skomentuj 2
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow *3:6, 2:2 - Kończący bekhend Dimitrowa i Janowicz musi bronić break pointa.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow *3:6, 2:2 - Nierówny Janowicz. Po wspaniałej akcji popełnia prosty błąd. I w tym gemie mamy walkę na przewagi
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow *3:6, 2:2 - Dużo, bardzo dużo błędów Janowicza, szczególnie z forhendu.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow 3:6, 2:1* - Ładne zachowanie Dimitrowa, który skorygował decyzję arbitra, przyznając punkt Janowiczowi. Polak następnie posłał asa i zdobył gema.
    Skomentuj 5
    Zobacz więcej komentarzy (2)
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow *3:6, 1:1 - Znów jest groźnie. Janowicz wyszedł ze stanu 15-30, ale jest równowaga.
    Skomentuj 1
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow 3:6, 1:1* - Łatwy gem Dimitrowa, wygrany do 15. A statystyki pierwszego seta prezentują się tak:
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow 3:6, 1:0* - Mimo kłopotów, Polak otworzył drugą partię wygranym gemem serwisowym.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow *3:6, 0:0 - Janowicz oddalił break pointa wygrywającym podaniem.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow *3:6, 0:0 - Niestety, już na otwarcia drugiego seta Polak musi bronić się przed przełamaniem.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow *3:6, 0:0 - Gem i pierwszy set Grigor Dimitrow. Jerzy Janowicz w partii otwarcia miał jeden słabszy moment, ale właśnie to kosztowalo go przegraną.
    Skomentuj 2
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow 3:5* - Trzy setbole dla Bułgara.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow 3:5* - Gem dla Janowicza, ale teraz Dimitrow serwuje, by wygrać partię otwarcia.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow *2:5 - Po przełamaniu gem wygrany "na sucho" przez Dimitrowa i w dosłownie pięć minut pierwszy set ucieka naszemu reprezentantowi.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow 2:4* - Pierwszego break pointa Janowicz obronił wygrywającym podanie, drugiego świetnym skrótem, ale przy trzecim popełnił podwójny błąd serwisowy.
    Skomentuj 1
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow *2:3 - Magiczny skrót Dimitrowa, następnie pomyłki z forhendu i z bekhendu Polaka, a to oznacza, że łodzianin musi bronić break pointów, i to trzech.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow *2:3 - Szkoda, bo pojawiła się pierwsza szansa dla Janowicza, lecz Dimitrow wyszedł z opresji, zdobywając cztery punkty z rzędu.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow 2:2* - Podwójny błąd serwisowy Dimitrowa, następnie przestrzelony wolej i Polak objął prowadzenie przy serwisie, lecz Bułgar doprowadził do stanu 30-30.
    Skomentuj 1
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow 2:2* - Z 40-0 dla Janowicza zrobiło się 40-30, ale Polak zdołał zwieńczyć gema agresywną akcją.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow *1:2 - Dimitrow zainaugurował gema podwójnym błędem serwisowym, ale następnie zdobył cztery punkty.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow 1:1* - Janowicz także bardzo łatwo przy własnym serwisie. Dwa asy, wygrywające podanie i kończący forhend.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz - Grigor Dimitrow *0:1 - Pewny gem otwarcia w wykonaniu Bułgara. Janowicz popisał się przepięknym minięciem, ale Dimitrow zdobył trzy punkty serwisem i na koniec wygrał wymianę.
    Skomentuj 0
    Zaczynamy od serwisu Bułgara!
    Skomentuj 0
    Arbitrem spotkania jest Gianluca Moscarella.
    Skomentuj 1
    Grigor Dimitrow w tegorocznej edycji turnieju Internazionali BNL d'Italia jest rozstawiony z numerem dziesiątym.
    Skomentuj 0
    Dzisiejszy mecz będzie drugą konfrontacją obu tenisistów w głównym cyklu. Pierwszą, przed rokiem w Cincinnati, 6:4, 3:6, 6:3 wygrał Jerzy Janowicz.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz i Grigor Dimitrow pojawili się już na korcie centralnym kompleksu Foro Italico.
    Skomentuj 0
    Dla Jerzego Janowicza to trzeci w karierze występ w Rzymie. W swoim debiucie, w 2013 roku, zrobił furorę i dotarł do ćwierćfinału, pokonując m.in. Jo-Wilfrieda Tsongę i Richarda Gasqueta. Przed rokiem natomiast odpadł już w I rundzie, przegrywając Philippem Kohlschreiberem.
    Skomentuj 0
    Jerzy Janowicz w tym sezonie nie wygrał jeszcze meczu na ceglanej mączce. Tę niekorzystną passę może odwrócić już dziś, w meczu I rundy turnieju ATP w Rzymie z Grigorem Dimitrowem.
    Skomentuj 1
    • arekPL Zgłoś komentarz
      Jestem realistą , ale cuda się zdarzają... ! Nawet mimo wysokiego kursu na JJ (6,00) nie postawię nawet dychy !
      Od godz. 12:00 zapraszamy na relację na żywo z meczu I rundy turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie pomiędzy Jerzym Janowiczem a Grigorem Dimitrowem.