KokpitKibice
Relacje na żywo
wybierz dyscyplinę
Wirtualna Polska partnerem Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej

Prezes Polskiego Związku Pływackiego nie przyszedł na sejmową komisję. Poseł PiS mówi o chamstwie

Według informacji PAP posłowie mieli poznać stanowisko Pawła Słomińskiego ws. błędnego zgłoszenia pływaków do igrzysk olimpijskich. Ostatecznie prezes PZP nie przyszedł na posiedzenie sejmowej komisji. Jego decyzja spotkała się z falą krytyki.
Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Paweł Słomiński Newspix / KACPER KIRKLEWSKI / 400mm.pl / Na zdjęciu: Paweł Słomiński

W środę odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Zaproszony na nią został także Paweł Słomiński. Szef Polskiego Związku Pływackiego jak i przedstawiciel Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu mieli przedstawić stan obecny i plan upowszechnienia pływania w Polsce.

Wiadomo jednak, że posłowie czekali na wyjaśnienia w sprawie błędnego zgłoszenia sześciu pływaków do igrzysk olimpijskich. Przypomnijmy, że nasi sportowcy musieli wrócić z Tokio do Polski na kilka dni przed rozpoczęciem imprezy.

Według Polskiej Agencji Prasowej, prowadzący posiedzenie poseł Marek Matuszewski (PiS) przekazał, że zaproszenie do Pawła Słomińskiego zostało wysłane 12 lipca. Odpowiedź z sekretariatu Polskiego Związku Pływackiego nadeszła dopiero osiem dni później.

ZOBACZ WIDEO: Koniec współpracy polskich pływaków z prezesem PZP? "Potrzebujemy zmian, aby zapobiec rozwojowi w złą stronę"

Ta była jednoznaczna - przedstawiciele PZP nie pojawią się na sejmowej komisji. - To, że nikt z PZP nie przyszedł na posiedzenie to chamstwo. Związki sportowe nie mogą lekceważyć komisji sejmowej - powiedział Dariusz Olszewski z Prawa i Sprawiedliwości.

W mailu napisano, że prezes Polskiego Związku Pływackiego, Paweł Słomiński, tak jak jego współpracownicy, mieli już wcześniej zaplanowane urlopy i inne zajęcia. Środowy termin (21 lipca) więc im nie pasował. 

- Jesteśmy zbulwersowani tą sprawą, to sytuacja skandaliczna, zmarnowane zostały tym zawodnikom lata przygotowań - powiedziała sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Anna Krupka.

- Zawsze stoimy po stronie sportowców, ale trzeba pamiętać o tym, że jako resort nie mamy żadnego wpływu na to, kto się znajdzie w reprezentacji. To wyłącznie domena związków sportowych i Polskiego Komitetu Olimpijskiego - dodała.

Zobacz też:
Tokio 2020. To oni będą błyszczeć na parkietach. Największe gwiazdy siatkarskiego turnieju
Tokio 2020. Reprezentacja Polski niedostępna dla mediów. Siatkarze koncentrują się na meczu z Iranem

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • xela Zgłoś komentarz
  Co to znaczy, że nie przyszedł? Za kołnierz dziada i niech się tłumaczy ze swojej głupoty. Po czymś takim powinien być zwolniony z roboty w trybie natychmiastowym i zapłacić
  Czytaj całość
  pięćset tysięcy kary. Za chamstwo.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×