Tokio 2020. Sylwia Zyzańska 42. w rundzie rankingowej. Polka poznała rywalkę

W piątek rozpoczęły się zawody w łucznictwie na igrzyskach olimpijskich Tokio 2020. W turnieju indywidualnym kobiet oglądaliśmy Sylwię Zyzańską, która w rundzie rankingowej zdobyła 630 punktów. To dało naszej reprezentantce 42. miejsce.

Dawid Lis
Dawid Lis
Sylwia Zyzańska podczas Igrzysk Europejskich w Mińsku WP SportoweFakty / Dawid Lis / Sylwia Zyzańska podczas Igrzysk Europejskich w Mińsku
Pierwszą Polką, która rozpoczęła zmagań na igrzyskach olimpijskich w Tokio była Sylwia Zyzańska. Runda rankingowa w łucznictwie zaplanowana była na piątkowy poranek w stolicy Japonii.

Sylwia Zyzańska ma na swoim koncie starty na letnich uniwersjadach, czy igrzyskach europejskich, ale na igrzyskach olimpijskich debiutuje. Może to też był powód, że pierwsza seria poszła Polce najsłabiej, zdobyła 49 punktów. Później było już lepiej i po sześciu seriach, w połowie zawodów, miała na swoim koncie 318 punktów i zajmowała 37. miejsce.

W pierwszej części rundy rankingowej Polka aż trzykrotnie zdobywała 55 punktów, w drugiej niestety tylko raz uzyskała taki wynik, a pozostałe były nieco gorsze. Na szczęście, ani razu nie zeszła poniżej 50 punktów. W sumie dało jej to 630 punktów, co było najlepszym wynikiem tego sezonu, ale wystarczyło tylko na 42. miejsce. To oznacza, że rywalką Zyzańskiej w pierwszej rundzie będzie Włoszka Lucilla Boari, która w rundzie rankingowej zdobyła 651 punktów. Włoszka na swoim koncie ma srebro igrzysk europejskich z Mińska, w których także startowała Polka, ale Zyzańska była tam 33.

Najlepsza w rundzie rankingowej była Koreanka San An, która zdobyła 680 punktów i poprawiła rekord olimpijski, który wcześniej wynosił 673. Rekord świata to 692 punkty. Za plecami An, na pozostałych miejscach podium w rundzie rankingowej zapisały się inne reprezentantki Korei - Minhee Jang i Chaeyoung Hang.

Zawodniczki do rywalizacji w turnieju indywidualnym wrócą we wtorek, 27 lipca.

Czytaj również:
Afera na igrzyskach w Tokio. Premier oskarżył niezaszczepionego lekarza kadry!
Tokio 2020. "Let's get the party started". Polscy siatkarze już w sobotę zaczynają grę o marzenia