KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Tokio 2020. Słaby wyścig Polek. Trudna droga do finału

Polska czwórka bez sterniczki wypadła bardzo słabo na tle rywalek w przedbiegach na igrzyskach olimpijskich Tokio 2020 i będzie musiała powalczyć w repasażu o wejście do finału. Nasze reprezentantki czeka trudne zadanie.

Dawid Lis
Dawid Lis
Czwórka bez sterniczki Od lewej: Joanna Dittmann, Olga Michałkiewicz, Monika Chabel, Maria Wierzbowska Archiwum prywatne / Olga Michałkiewicz / Czwórka bez sterniczki. Od lewej: Joanna Dittmann, Olga Michałkiewicz, Monika Chabel, Maria Wierzbowska
Czwórka bez sterniczki to dyscyplina, która na igrzyskach olimpijskich po raz ostatni była obecna w 1992 roku, podczas turnieju olimpijskiego w Barcelonie. W Tokio ta dyscyplina powraca, a nasz kraj reprezentują Joanna Dittmann, Olga Michałkiewicz, Monika Chabel i Maria Wierzbowska.

Pierwszy start polskiej czwórki bez sterniczki nie był zbyt udany dla Polek. Od samego początku nasze reprezentantki płynęły w tylnej części stawki. Na półmetku biało-czerwone traciły już prawie pięć sekund do prowadzących Holenderek, te jednak od samego początku płynęły bardzo mocno i były pewne awansu. Ważne było też drugie miejsce, które dawało bezpośredni awans do finału, ale na tej pozycji niemal przez cały dystans płynęły Chinki, a jedynie do połowy dystansu musiały się one oglądać na pozostałe rywalki, a później zaczęły odjeżdżać. Polki z kolejnymi metrami traciły dystans do rywalek, a ostatecznie dopłynęły na końcu i miały ponad osiem sekund straty do Brytyjek, które były przed naszą osadą.

W drugich wyścigu eliminacyjnym trwała bardzo ciekawa i zacięta walka o zwycięstwo przez cały dystans. Na pierwszym pomiarze czasu, na 500 metrach, jeszcze trzy osady były blisko siebie - Australijki, Irlandki oraz Rumunki. Z czasem jednak te dwie pierwsze zaczęły odjeżdżać stawce i chciały między sobą rozegrać walkę o zwycięstwo. Na 500 metrów przed metą Rumunki traciły już pięć sekund do dwóch pierwszych łódek, co oznaczało, że znane już były finalistki. Australijki i Irlandki do samej mety toczyły bój o zwycięstwo, ale minimalnie lepsze okazały się te pierwsze.

Repasaże czwórki bez sterniczki miały się odbyć w poniedziałek, jednak ze względu na niekorzystne prognozy pogody, wszystkie poniedziałkowe wyścigi zostały odwołane i przełożone na niedzielę. Tym samym Polki o swoją szansę na finał popłyną w niedzielę, 25 lipca o godz. 6:00. Z repasażu tylko dwie najlepsze osady awansują do finału.

Wyniki czwórki bez sterniczki:

Wyścig 1:
1. Holandia - 6:33.47 - awans do finału A
2. Chiny - 6:38.54 - awans do finału A
3. Kanada - 6:40.07 - repasaż
4. Wielka Brytania - 6:41.02 - repasaż
5. POLSKA- 6:48.33 - repasaż

Wyścig 2:
1. Australia - 6:28.76 - awans do finału A
2. Irlandia - 6:28.99 - awans do finału A
3. Rumunia - 6:40.02 - repasaż
4. USA - 6:43.80 - repasaż
5. Dania - 6:50.15 - repasaż

Czytaj również:
Wpadka polskiej reprezentacji na igrzyskach. Zobaczcie, co wniosła na ceremonię
Japończycy zaskoczyli świat, eksperci zachwyceni ich wyborem. "Piękna historia", "Wielki gest"

ZOBACZ WIDEO: Niesamowita konkurencja w kolarstwie torowym. "Każdy ruch nogą jest na wagę złota"
Czy Polki awansują do finału?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×