Japoński komentator szalał. Polacy uciszyli go koncertowo (wideo)

Mecz polskich koszykarzy 3x3 z Japonią miał dramatyczny przebieg. Japońska wersja komentarza z końcowych sekund spotkania jest kapitalna.

Piotr Bobakowski
Polacy pokonali Japonię po emocjonującym meczu Twitter / Polacy pokonali Japonię po emocjonującym meczu
Po przegranej 14:21 z Łotwą (więcej TUTAJ), reprezentacja Polski w koszykówce 3x3 w drugim swoim meczu fazy grupowej na IO Tokio 2020 (impreza z powodu pandemii koronawirusa odbywa się w 2021 r.) pokonała po dogrywce Japonię (więcej TUTAJ).

Bohaterem Biało-Czerwonych został Przemysław Zamojski, który rzutem z dystansu zapewnił bardzo ważną wygraną (20:19). Kilka sekund wcześniej zespół gospodarza igrzysk miał piłkę meczową (dogrywka toczy się do 2 punktów), ale akcja podkoszowa nie została zakończona celnym rzutem.

Dziennikarz TVP Sport Szymon Borczuch zamieścił na Twitterze wideo z końcowych akcji dogrywki w meczu Polaków. "Tu jeszcze raz play of the day. Wersja japońska" - czytamy w opisie.

Poziom ekscytacji u japońskiego komentatora w ostatniej minucie rywalizacji sięgnął zenitu. Emocje były ogromne. Szaleństwo zakończył dopiero Zamojski, któremu nie zadrżała ręka w najważniejszym momencie pojedynku.