Tokio 2020. Nieosiągalny Gabil Mamiedow. Wysoka porażka Damiana Durkacza

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Leszek Szymański / Durkacz podczas igrzysk w Tokio
PAP/EPA / Leszek Szymański / Durkacz podczas igrzysk w Tokio
zdjęcie autora artykułu

Nie udał się podbój Igrzysk Olimpijskich w Tokio Damianowi Durkaczowi. Polak uległ w 1/16 finału Gabilowi Mamiedowowi jednogłośnie na punkty, odpadając z rywalizacji w kategorii do 63 kilogramów w boksie olimpijskim.

Polak od samego początku rozpoczął od ataków lewą ręką, zarówno na górę jak i tułów Mamiedowa. Tempo walki było bardzo wysokie, a zawodnicy nie szczędzili sobie mocnych uderzeń. Nisko pochylony Rosjanin starał się lokować ciosy na korpus, a zdeterminowany Damian Durkacz odpowiadał seriami na górę pod koniec premierowej odsłony. Sędziowie punktowali te starcie zgodnie 5:0 dla Rosjanina.

Druga runda rozpoczęła się od mocnego pressingu Durkacza, który nie miał już nic do stracenia. W takiej walce świetnie odnajdywał się jednak Mamiedow, który umiejętnie kontrował Polaka. Ataki wicemistrza Europy były bardziej precyzyjne i mocniejsze, Mamiedow lepiej znajdował luki w defensywie Durkacza. Ponownie wszyscy arbitrzy punktowali dla Rosjanina, powodując, że Polak znalazł się w niezwykle trudnym położeniu.

Trzecia odsłona niewiele różniła się od dwóch pozostałych. Durkacz wciąż napierał, walcząc w bliskim dystansie, jednak w tej płaszczyźnie prym wiódł Rosjanin. O ostatecznym wyniku zadecydować musieli sędziowie, którzy jednogłośnie punktowali 5:0 dla Gabila Mamiedowa, wszyscy przyznając trzy rundy wicemistrzowi Europy.

Tym samym Damian Durkacz odpadł z rywalizacji olimpijskiej w kategorii do 63 kilogramów. Polak podzielił los Sandry Drabik, która w niedzielny poranek również przegrała swój pojedynek. W rywalizacji o medal w boksie olimpijskim pozostają wciąż Karolina Koszewska oraz Elżbieta Wójcik.

Zobacz także: Tokio 2020. Magda Linette znokautowana. Białorusinka siała spustoszenie na korcie

Zobacz także: Tokio 2020. Miał być pewniakiem do złota. Powstrzymał go koronawirus

ZOBACZ WIDEO: Ile sprzętu potrzebuje dziesięcioboista? "Jedenasta konkurencja to noszenie sprzętu z lotniska"

Źródło artykułu: