Tokio 2020. Amerykanie rozwiązali worek z medalami. Sensacja na 400 metrów mężczyzn i rekord świata w sztafecie

Reprezentacja USA wywalczyła sześć medali podczas niedzielnych finałów na pływalni w ramach igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Sensacyjnymi rozstrzygnięciami zakończyła się rywalizacja na 400 metrów w stylu zmiennym. Padł też pierwszy rekord świata.

Adrian Nuckowski
Ahmed Hafnaoui PAP/EPA / Na zdjęciu: Ahmed Hafnaoui
Dubletem Amerykanów zakończyły się zmagania na 400 metrów w stylu zmiennym. Złoty medal padł łupem Chase Kalisza (4:09.42), srebro powędrowało do Jaya Litherlanda (4:10.28). Podium w tej konkurencji uzupełnił Australijczyk, Brendon Smith (4:10.38).

Sensacyjne rozstrzygnięcia mieliśmy okazję zaobserwować w wyścigu mężczyzn na 400 metrów w stylu dowolnym. Złoty medal wywalczył reprezentant Tunezji, Ahmed Hafnaoui (3:43.36), który do finału awansował z ostatnim czasem! Tuż za nim uplasował się Australijczyk Jack McLoughlin (3:43.52). Trzecie miejsce zajął Amerykanin Kieran Smith (3:43.94).

W rywalizacji kobiet na 400 metrów w stylu zmiennym najlepsza okazała się reprezentantka gospodarzy, Yui Ohashi (4:32.08). Kolejne miejsca na podium zajęły Amerykanki - Emma Weyant (4:32.76) i Hali Flickinger (4:34.90).

Rekord świata w ostatnim finale dnia ustanowiły Australijki (3:29.69), które okazały się najlepsze w sztafecie 4x100 metrów stylem dowolnym. Srebro wywalczyły Kanadyjki (3:32.78), natomiast brąz padł łupem Amerykanek (3:32.81).