Tokio 2020. Tenisistki stołowe rozegrały drugą rundę. Nieudane mecze Polek

Natalia Partyka odpadła już w drugiej rundzie turnieju singlistek na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polka przegrała 2:4 z Egipcjanką, Diną Meshref. Rywalizację zakończyła również Li Qian, która tym samym wynikiem uległa Australijce, Jian Fang Lay.

Jakub Fordon
Natalia Partyka PAP/EPA / HEDAYATULLAH AMID / Na zdjęciu: Natalia Partyka
Natalia Partyka rozpoczęła turniej od pierwszej rundy, w której bez żadnych problemów ograła Australijkę, Michelle Bromley. W kolejnym meczu jej rywalką była Egipcjanka, Dina Meshref. Polka nie była faworytką tego spotkania, ale już w pierwszym secie pokazała, że nie będzie to jednostronne widowisko. Po grze na przewagi ostatecznie to rywalka okazała się lepsza i objęła prowadzenie, które straciła już w kolejnej części. Kolejne dwa sety wpadły na konto reprezentantki Egiptu, jednak Partyka złapała jeszcze kontakt zmniejszając przewagę rywalki. Meshref w ostatniej odsłonie udowodniła, że była dzisiaj lepsza i wygrała całe spotkanie wynikiem 4:2.

O 3:00 swój mecz w ramach drugiej rundy turnieju singlistek na igrzyskach olimpijskich w Tokio rozegrała Li Qian. Polka przegrała 2:4 z Australijką, Jian Fang Lay. Faworytka meczu słabo weszła w to spotkanie, przegrywając na start dwa sety. Później doprowadziła do remisu, ale końcówka należała do lepiej dysponowanej tego dnia rywalki.