Tokio 2020. Pogromczynie Polek mistrzyniami olimpijskimi

Reprezentacja Estonii zdobyła złoty medal podczas turnieju drużynowego kobiet w szpadzie na igrzyskach olimpijskich. Polki zakończyły zmagania na szóstym miejscu.

PS
Katrina Lehis (z lewej) PAP/EPA / Na zdjęciu: Katrina Lehis (z lewej)
Estonia od zwycięstwa 29:26 nad Polską rozpoczęła zmagania w turnieju drużynowym kobiet w szpadzie. Katrina Lehis, Julia Beljajeva i Erika Kirpu w półfinale pokonały Włoszki (42:34), a w pojedynku o złoto zmierzyły się z Koreankami.

I było to bardzo wyrównane starcie, bo po ośmiu rundach na tablicy wyników widniał remis - 26:26. Zadecydowały ostatnie trzy minuty, w których Beljajeva przechyliła szalę na korzyść Estonii. Potyczka zakończyła się rezultatem 36:32.

Brązowy medal zdobyły Włoszki, które pokonały Chinki 23:21. Polki jeszcze dwukrotnie pojawiły się na planszy - w walce o miejsca 5-8. Z przedstawicielkami Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego wygrały 31:25, ale z Amerykankami poległy - 26:33. Tym samym zakończyły turniej na szóstym miejscu.

Turniej drużynowy kobiet w szpadzie:
1. Estonia (Katrina Lehis, Julia Beljajeva, Irina EmbrichErika Kirpu)
2. Korea Południowa (Injeong Choi, Mi Young Kang, Hyen Lee, Sera Song)
3. Włochy (Rosella Fiamingo, Federica Isola, Mara Navarria, Alberta Santuccio)

ZOBACZ WIDEO: Jak poważna jest kontuzja Michała Kubiaka? "On da sobie odgryźć rękę, aby wyjść na boisko i zagrać w ważnych meczach"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×