Tokio 2020. Polska kajakarka na miejscu gwarantującym półfinał. Musi jednak uważać

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Buda Mendes / Na zdjęciu: Aleksandra Stach
Getty Images / Buda Mendes / Na zdjęciu: Aleksandra Stach

Polska kajakarka Aleksandra Stach zajęła 18. miejsce w pierwszym z dwóch zaplanowanych na środę biegów w kajakarstwie górskim C1. Do półfinału na igrzyskach olimpijskich Tokio 2020 awansuje właśnie osiemnaście zawodniczek.

Do rywalizacji zakwalifikowano 22 kajakarki. W pierwszym przejeździe najszybciej tor do kajakarstwa górskiego pokonała Mallory Franklin z Wielkiej Brytanii, która ukończyła przejazd w czasie 107,51. Jako jedna z 4 kajakarek nie otrzymała żadnych karnych sekund. Kolejne miejsca zajęły Jessica Fox z Australii i Tereza Fiserova z Czech.

Polka Aleksandra Stach zajęła 18. miejsce z czasem 143,58. Do siedemnastej Chinki Shi Chen straciła aż 18 sekund, jednak cztery kolejne kajakarki popłynęły dużo gorzej niż Stach i muszą się poprawić, by utrzymać się w rywalizacji

Drugi przejazd zaplanowany jest na godzinę 8. Po nim okaże się, czy Aleksandra Stach awansuje dalej. Urodzona w 2000 roku Polka na ostatnich mistrzostwach Europy seniorów zajęła bardzo dobre 6. miejsce w kategorii C1. Na mistrzostwach świata była 27.

Wyniki I przejazdu: 1. Mallory Fralkin (Wielka Brytania) - 107,52 2. Jessica Fox (Australia) +2,45 3. Tereza Fiserova (Czechy) +4,94 4. Nadine Weratschnig (Austria) +4,96 5. Andrea Herzog (Niemcy) +6,18 6. Monica Doria Vilarrubla (Andora) +6,27 7. Evy Leibfarth (USA) +8,04 8. Luuka Jones (Nowa Zelandia) +9,04 9. Nuria Vilarrubla (Hiszpania) +10,52 10. Alena Marx (Szwajcaria) +12,61 --- 18. Aleksandra Stach (Polska) +38,07

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Aleksandra Stach awansuje do półfinału?