Tokio 2020. Polska kajakarka na miejscu gwarantującym półfinał. Musi jednak uważać

Polska kajakarka Aleksandra Stach zajęła 18. miejsce w pierwszym z dwóch zaplanowanych na środę biegów w kajakarstwie górskim C1. Do półfinału na igrzyskach olimpijskich Tokio 2020 awansuje właśnie osiemnaście zawodniczek.

Michał Gałęzewski
Aleksandra Stach Getty Images / Buda Mendes / Na zdjęciu: Aleksandra Stach
Do rywalizacji zakwalifikowano 22 kajakarki. W pierwszym przejeździe najszybciej tor do kajakarstwa górskiego pokonała Mallory Franklin z Wielkiej Brytanii, która ukończyła przejazd w czasie 107,51. Jako jedna z 4 kajakarek nie otrzymała żadnych karnych sekund. Kolejne miejsca zajęły Jessica Fox z Australii i Tereza Fiserova z Czech.

Polka Aleksandra Stach zajęła 18. miejsce z czasem 143,58. Do siedemnastej Chinki Shi Chen straciła aż 18 sekund, jednak cztery kolejne kajakarki popłynęły dużo gorzej niż Stach i muszą się poprawić, by utrzymać się w rywalizacji

Drugi przejazd zaplanowany jest na godzinę 8. Po nim okaże się, czy Aleksandra Stach awansuje dalej. Urodzona w 2000 roku Polka na ostatnich mistrzostwach Europy seniorów zajęła bardzo dobre 6. miejsce w kategorii C1. Na mistrzostwach świata była 27.