Tokio 2020. Pogromca Polaka mistrzem olimpijskim

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Lasha Bekauri
Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Lasha Bekauri
zdjęcie autora artykułu

Pogromca Polaka, Gruzin Lasha Bekauri został mistrzem olimpijskim w judo do 90 kg. W finale reprezentant Gruzji pokonał Niemca Eduarda Trippela. Brąz zdobyli przedstawiciele Uzbekistanu oraz Węgier.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=39454]

Piotr Kuczera[/tag] przegrał swój pojedynek z Lashą Bekauri po zaledwie dwóch minutach przez Ippon. Jak się później okazało, reprezentant Polski został pokonany przez mistrza olimpijskiego.

Nieoczekiwanie w repasażach odpadła dwójka najwyżej rozstawionych zawodników, Hiszpan Nikoloz Szerazadiszwili i Holender Noel Van T End. Ich pogromcy, Uzbek Davlat Bobonov oraz Węgier Krisztian Toth wywalczyli brązowe medale.

Bobonov oraz Toth wygrali swoje walki o brąz przez ippon. Uzbek pokonał Turka, Mihaela Zganka, a Węgier reprezentanta ROC (Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego), Mikhaila Igolnikova.

W finale faworytem starcia był Bekauri, który nie zawiódł swoich kibiców i bez problemu wygrał walkę w regulaminowym czasie wykonując tylko jedną akcję na waza-ari. Trippel musiał zadowolić się srebrnym krążkiem. Pojedynki o brązowe medale:

Davlat Bobonov (Uzbekistan) - Mihael Zgank (Turcja) 10:0 Krisztian Toth (Węgry) - Mikhail Igolnikov (ROC) 10:0

Finał: Lasha Bekauri (Gruzja) - Eduard Trippel (Niemcy) 1:0

Klasyfikacja na podium: 1. Lasha Bekauri (Gruzja) 2. Eduard Trippel (Niemcy) 3. Davlat Bobonov (Uzbekistan) i Krisztian Toth (Węgry)

Przeczytaj także: Problemy czołowych tenisistów. "Wygra ten, który padnie jako ostatni Jednostronny finał drużynowych szabli mężczyzn. Koreańczycy złotymi medalistami

ZOBACZ WIDEO: Reprezentacja Polski rozkręca się w turnieju olimpijskim. "To jest kwestia tego co wydarzyło się w głowach Polaków"

Źródło artykułu: